جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / ورزش / نکات ورزشی / پسر بچه چاقی که هرگز سیر نمیشود! + تصاویر

پسر بچه چاقی که هرگز سیر نمیشود! + تصاویر

بچه چاق

پسربچه ای که هر ماه ۲ کیلو چاق می شود 

مشکل اضافه وزن یک کودک ترکیه ای والدین او را به شدت نگران ساخته است چرا که وضعیت کودک در محدوده خط قرمز سلامت قرار دارد. 
Parents plea for help for 18-month-old son who weighs five stone – and is gaining 2 kilos a month
بچه چاق

عکس بچه چاقی که هرگز سیر نمی شود 

کودک ۳۲ کیلویی مبتلا به اختلال هورمون لپتین 

“یاقیز بکتا” پسربچه ی ۱۸ ماهه که در حال حاضر هم وزن یک کودک نرمال ۸ ساله است با اضافه وزن بالای خود موجب نگرانی والدینش شده است ، انها معتقدند که تا چند ماه آینده فرزندش قادر به راه رفتن و حرکت نخواهد بود. “یاقیز” با اختلال هورمون لپتین متولد شده است و بدن او قادر به سوخت و ساز طبیعی نیست از طرفی هم اشتهای زیاد او برای خوردن غذا و انواع خوراکی ها موجب افزایش وزنش می شود. 
لپتین هورمونی است که توسط سلولهای چربی ترشح شده و نشانگر مقدار کل چربی بدن در حالت غیرناشتا است. قبلا تصور میشد که لپتین سیگنالی برای کاهش وزن است ولی در واقع سیگنالی است برای مغز که بدن را از میزان چربی بدن مطلع میسازد.
بچه چاق

بچه چاقی که در ۱۸ ماهگی هم وزن یک کودک ۱۰ ساله است

 به نظر میرسد که وقتی لپتین ترشح نمیشود مغز فکر میکند که توده چربی در بدن وجود ندارد و شخص را تحریک به خوردن بیشتر و تجمع چربی بیشتر میکند . “سودا” مادر و “سدات” پدر این کودک از وضعیت اضافه وزن او به شدت نگران هستند چرا که این روند همچنان به سرعت ادامه دارد و به طور متوسط فرزندشان ماهیانه ۲ کیلو چاق می شود.
بچه چاق
 
آنها می گویند که پسرشان مدام در حال خوردن است و وقتی سعی می کنند او را از این حالت دور کنند گریه کرده و نمی تواند دوام بیاورد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *