جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / ورزش / نکات ورزشی / جراحی لیپوساکشن از اغراق تا واقعیت

جراحی لیپوساکشن از اغراق تا واقعیت

لیپوساکشن

واقعیت ها و باور های غلط در باره ی لیپوساکشن و جراحی تناسب اندام

از جراحی لیپوساکشن چه میزان اطلاع دارید این روش برداشتن چربی از بدن چه عوارضی به همراه دارد کسانی که با این عمل چربی های اضافه بدن خود را برداشته اند دچار چه عوارضی شده اند آیا این روش واقعا تاثیرگذار است و باعث لاغری و تناسب اندام ما خواهد شد ؟

افتادگی پوست پس از استفاده از این روش چگونه صورت میپذیردقبل و بعد از عمل چه تغییراتی در بدن این افراد مشاهده می شود با توجه به تبلیغات فراوانی که برای این روش زیبایی صورت میپذیرد می خواهیم واقعیت را از زبان افرادی که این عمل را انجام داده اند بشنویم.

لیپوساکشن حتی با فرکانس رادیویی نمی تواند به طور معجزه آسایی اندام های شما را به چیز فوق العاده ای تبدیل کند. اگر انتظارتان این است، پس احتمالا بعد از انجام این عمل ناامید خواهید شد.

آویوا پاز- همیشه از شکل بازوهایم متنفر بودم. از بیست سالگی، گوشت آویزان عضلات سه سرم به هیچ وجه جابه جا نشد و حتی با انجام ورزش های کاهش وزن هم تغییری در آنها رخ نداد. زمانی تلاش کردم تا از روش های چربی سوز غیرپیشرونده برای از بین بردن آنها استفاده کنم، اما هیچ تفاوتی در قبل و بعد از عکس ها مشاهده نشد. بعد شنیدم که روش جدیدی آمده که خیلی تأثیرگذار است:لیپوساکشن. در اینجا به نکات جالبی درباره تجربه خودم از این روش و تحقیقات انجام شده روی آن اشاره کرده ام.

شاید این روش، آنچه تصور می کنید نباشد
لیپوساکشن اصلی چربی زیادی را می مکد و از بین می برد، و این همان چیزی است که در ذهن دارید، درست است؟ این روش برای افراد جوانی که پوست کشسان داشته و ممکن است دوباره چربی در آنها ظاهر شود بسیار مناسب است. در حال حاضر برخی جراحان از روش فرکانس رادیویی استفاده می کنند که مورد تأیید سازمان غذا و دارو بوده و می توان آن را روی گردن، سینه ها، بازوها، شکم و زانو استفاده کرد.

لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

جراحان آن را همراه با لیپوساکشن به منظور پیشگیری از مشکلات افتادگی پوست بعد از برداشتن چربی انجام می دهند. در واقع در این روش، جراح یک سوند کوچک را به زیر پوست وارد می کند که بافت های مورد نظر را تا دمای مناسبی گرما داده و جراحت مختصری به آن وارد می کند که بدن را تحریک خواهد کرد تا به مرور کلاژن های جدید، سفت تر و صاف تری تولید کند. تغییرات جزئی بعد از ۶ تا ۸ هفته و تغییرات اصلی بعد از ۶ ماه خود را نشان خواهند داد. تحقیقات اولیه در این زمینه نشان می دهد که لیپوساکشن همراه با لیزر نسبت به لیپوساکشن سنتی، ۱۷ درصد بیشتر باعث از بین رفتن پوست می شود.

این روش واقعا روش مطمئنی است
ممکن است ایده فرستادن یک میله داغ به داخل بدن بسیار خطرناک به نظر بیاید، با این حال می توان اقداماتی در جهت پیشگیری از سوختگی انجام داد. نوکِ سوند در این روش دارای یک سنسور دمایی است و یک دوربین مادون قرمز هم دمای پوست را کنترل می کند، بنابراین پزشک می تواند بر آنچه داخل و خارج از بدن رخ می دهد نظارت داشته باشد.

البته هر نوع ابزار قدرتمندی اگر در دست فرد ناشی و غیرمتخصصی قرار بگیرد می تواند با خطراتی همراه باشد، به همین خاطر باید سعی کنید که جراح پلاستیک تان کاملا در این زمینه متخصص باشد و حتما عکس هایی از نمونه های قبل و بعد از عمل را که انجام داده به شما نشان بدهد.

نمی توان گفت که این روش، یک روش درمانی در حد چشمه های آب معدنی است
اگر قرار بود این عمل را طی بیهوشی کامل انجام دهم، حتما به خواب عمیقی می رفتم، اما ترجیح دادم بیهوشی موضعی رویم انجام بگیرد. من یک قرص والیوم خوردم تا کمتر شدت عمل را حس کنم، اما تقریبا هوشیار بودم و خیلی چیزها را حس کردم از جمله سوزش سوزن تزریق که قرار بود داروی بی حسی را تزریق کند و احساس عجیب غریبی مانند این که انگار پشت بازوهایم دارد عین زیپ بسته می شود، درست مثل چمدانی پر از وسائل که قرار است زیپش را به زور ببندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *