مصاحبه تند وحید بیاتلو سرمربی ماشین‌سازی علیه زهره هراتیان رئیس ایفمارک، اگرچه عذرخواهی این مربی و باشگاه تبریزی را به دنبال داشت اما هراتیان همچنان پیگیر شکایت است

به گزارش جالبز ، از زمانی که وحید بیاتلو به عنوان سرمربی تیم ماشین‌سازی انتخاب شد و جوان‌ترین مربی لیگ برتر لقب گرفت، هچ مصاحبه‌ای از او ندیدیم. بیاتلو حتی قبل از بازی با شهرخودرو هم در کنفرانس خبری شرکت نکرده بود اما بعد از شکست سنگین مقابل تیم رحمتی و در اولین مصاحبه‌اش، به انتقاد شدید از فدراسیون و بخصوص ایفمارک پرداخت. 

او در این مصاحبه با انتقاد از زهره هراتیان رئیس ایفمارک گفت: «ایفمارک آنقدر بی‌نظم است که وقتی داشتیم گرم می‌کردیم به ۳ بازیکن ما گفتند اجازه بازی ندارید. حساب کنید یک خانم برای فوتبال ما تصمیم می‌گیرد، من عددی نیستم اما این خانم و فدراسیون کی‌روش را فراری دادند!» هنوز چند ساعت هم از این مصاحبه نگذشته بود که زهره هراتیان، ادعای سرمربی ماشین‌سازی را رد کرد: «هیچ تغییری در ترکیب ماشین‌سازی از سوی ایفمارک رخ نداده و بازیکنان موردنظر هم در ترکیب ماشین‌سازی بازی کرده‌اند.

 

روز بازی و سه دقیقه مانده به شروع بازی با من تماس گرفته شد و گفتند سه بازیکن رده امید ماشین‌سازی و سه عضو کادر فنی، تأییدیه ایفمارک را ندارند. وقتی نام برهان عابد، رضا کریمی و مهدی رستمی (بازیکن)، شاهین حاج‌بابایی (سرپرست) و حسین نصرتی و بختیار حسین‌زاده (مربی) برای ما ارسال شد، کنترل کردیم که متوجه شدیم نام‌شان در لیست تأییدیه پزشکی نبوده و کمیته مسابقات هم به درستی کارت بازی آنها را نداده است. با این حال این نفرات به صورت مشروط مشکلی بابت همراهی تیم‌شان در هفته اول نداشتند. اینکه چرا سیستم مدیریتی و پزشکی ماشین‌سازی سه دقیقه مانده به بازی یادشان افتاده برای مجوز بازیکنان خود اقدام کنند، نمی‌دانم چه دلیلی داشته اما نکته مهم این است که به آنها اجازه بازی داده شده و این نفرات نیز بازی کرده‌اند.» با این اتفاقات کاملاً مشخص بود وحید بیاتلو سرمربی ۳۲ ساله ماشین‌سازی با محرومیت مواجه خواهد شد.

 

برای اینکه این محرومیت زیاد نشود، خیلی زود باشگاه ماشین‌سازی تبریز دست به کار شد و به خاطر این صحبت‌ها بیانیه صادر کرد: «صحبت‌های سرمربی تیم ماشین‌سازی تبریز در نشست خبری بعد از بازی شهر خودرو- ماشین‌سازی حامل جملاتی بود که این باشگاه لازم می‌داند توضیحاتی را به جهت روشنگری افکار عمومی اعلام دارد. تیم ماشین‌سازی تبریز قبل از سوت آغاز دیدار با شهر خودرو لیست بازیکنان را به نماینده فدراسیون تحویل و یازده بازیکن اصلی جهت گرم کردن وارد زمین شدند ولی متأسفانه به ما اعلام شد که با اعلام ایفمارک شش بازیکن ما بایستی از لیست خارج شوند که این موضوع تمرکز تیم را برهم زد و رایزنی مدیران این باشگاه در نهایت به صدور مجوز موقت برای چهار بازیکن ختم شد ولی در نهایت فرشاد اسدی و داوود شاهوراقی اجازه حضور در بازی را نیافتند. در عمل ما دو بازیکن خود را از لیست خارج کرده بودیم ولی اتفاقات موجود تمرکز شش بازیکن و در مجموع تمرکز تیم را گرفته بود و ما از چهار بازیکن دیگر نیز به دلیل عدم تمرکز کافی و احتمال وقوع مصدومیت ناشی از حضور در میدان با دغدغه فکری نتوانستیم در ترکیب خود استفاده کنیم.

 

 

تمامی اتفاقات تنها دقایق کوتاهی مانده به سوت آغازین بازی رخ داده بود و سرمربی جوان این تیم نیز با تغییرات گسترده در ارنج تیم مواجه بوده است که باعث برهم خوردن تاکتیک تیمی و برنامه‌های تمرینی شده بود و نتیجه به دست آمده در این دیدار که تأثیر گرفته از اتفاقات قبل از بازی بوده است، فشار روانی بر سرمربی تیم وارد کرد تا باعث صحبت‌های تند در نشست خبری شده باشد. باشگاه ماشین‌سازی به هیچ عنوان ترک ادب بر هیچ شخصیتی را تأیید نمی‌کند و وحید بیاتلو نیز تحت تأثیر اتفاقات و فشار روانی حاصل از آن قرار گرفته بود. با تمامی این تفاسیر اتفاقات ناخوشایندی از زمان قبل از آغاز این دیدار آغاز شد و تا پایان نشست خبری ادامه یافت که ضمن روشنگری افکار عمومی از تمامی اهالی فوتبال و زحمتکشان صدیق ایفمارک، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و اهالی فوتبال عذرخواهی می‌شود.»

 

بعد از این بیانیه و عذرخواهی، نوبت معذرت‌خواهی وحید بیاتلو رسید که این مسأله در نوع خود جالب بود چون کمتر پیش آمده در فوتبال شخصی اشتباه کند و بعد از آن دست به عذرخواهی بزند: «قبل از آغاز مسابقه اتفاقاتی رقم خورد که تمرکز ما را به‌هم زد و به بنده اعلام شد ایفمارک اجازه حضور شش تن از بازیکنان اصلی تیمم را نمی‌دهد و مجبور شدم حین گرم کردن سه بار ارنج تیم را عوض کنم و بازیکنان امید تیم را در ترکیب اصلی بدون گرم کردن قرار دهم. این اتفاقات موجب شد تا در نشست خبری پس از بازی مسائلی مطرح شود که خواسته و تفکرات قبلی من نبود و من از عوامل ایفمارک و دکتر هراتیان معذرت‌خواهی می‌کنم و امیدوارم تمامی سوءتفاهمات حل شود.»

با وجود این عذرخواهی‌ها اما زهره هراتیان اصرار دارد که به شکایت از بیاتلو بپردازد: «من مصاحبه این مربی را چندین بار مطالعه کردم و دیروز شکایت شخصی و حقوقی خود را به کمیته انضباطی و اخلاق ارسال کردم. در مصاحبه این مربی بحث تبعیض جنسیتی وجود دارد و حتی امکان دارد که فیفا هم به این بحث ورود کند. من از نهادهای نظارتی و قضایی می‌خواهم به این مورد ورود کنند تا خانم‌های ایرانی که در حوزه‌های مردانه‌ای مثل فوتبال در حال فعالیت هستند در حاشیه امنیت قرار گیرند.»

 

البته قبل از اینکه رئیس ایفمارک بخواهد شکایت خود را به فدراسیون بفرستد، ظاهراً سازمان لیگ دست به کار شد و از کمیته اخلاق خواست به این مسأله ورود کند: «با توجه به صحبت‌های تندی که بیاتلو داشته، سازمان لیگ قرار است پرونده این مربی را به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارجاع دهد و به احتمال فراوان به زودی این مربی به کمیته اخلاق فراخوانده می‌شود.»

 البته با توجه به عذرخواهی بیاتلو و باشگاه ماشین‌سازی باید دید تصمیم سازمان لیگ تغییر خواهد کرد یا همچنان روی موضع خود می‌ماند. هر چند که اگر سازمان لیگ کوتاه بیاید، بعید است زهره هراتیان رئیس ایفمارک، دست از شکایت بکشد و آن را پیگیری نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *