جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

بازیگران مشهدی سینمای ایران

رضا عطاران

بازیگران مشهدی سینمای ایران را بشناسید

هنرمندان مختلفی در دنیای هنر وجود دارند که اصلالتشان به شهرهای مختلف ایران میرسد. در میان هنرمندان، سینمای ایران شاهد حضور بازیگران مشهدی است که در عرصه بازیگری سینما و تلویزیون خوش درخشیده اند و گاه و بیگاه به اصالت مشهدی بودنشان اشاره کرده اند.

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر جالبز مروری بر بازیگران مشهدی سینمای ایران خواهیم داشت و به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

این بازیگران سینمای ایرن مشهدی هستند

این هنرمندان متولد مشهد هستند و بعد از چند سال زندگی در مشهد به دلیل شغل یا تحصیل به تهران مهاجرت کردند و در تهران ماندگار شدند.

رضا عطاران

رضا عطاران بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان ۲۰ اردیبهشت ماه سال۴۷ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان تا مقطع دیپلم در مشهد به تحصیل پرداخت و بعد از آن برای تحصیل در دانشکده هنرهای زیبا به تهران آمد و با آغاز دوران حرفه ای در دنیای بازیگری در تهران ماندگار شد.

رضا عطاران از بازیگران و کارگردان های سرشناس سینما و تلویزیون است که سریال های ماندگاری چون بزنگاه، ترش و شیرین، متهم گریخت، کوچه اقاقیا، مجید دلبندم و سیب خنده را کارگردانی کرد که همگی جزو آثار ماندگار کارنامه هنری او هستند.

رضا عطاران

حامد بهداد

حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان مشهدی تبار سینمای ایران است که ۲۶ آبان ۱۳۵۲ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان متولد مشهد اما بزرگ شده تهران است و مدتی به همراه خانواده اش به نیشابور مهاجرت کرد اما در دوران دبیرستان باز به مشهد بازگشت و تا زمان گرفتن دیپلم در مشهد بود و بعد از قبولی در دانشگاه برای ادامه تحصیل و زندگی به تهران رفت.

حامد بهداد بازیگری را از سال ۷۹ با فیلم آخر بازی همایون اسعدیان آغاز کرد و یکی از چهره های محبوب و پرکار دنیای هنر است.

حامد بهداد

برزو ارجمند

برزو ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان مشهدی سینمای ایران است که ۷ فروردین سال ۵۴ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان پسر انوشیروان ارجمند هنرمند فقید سینمای ایران است و به واسطه تولد در خانواده ای هنرمند خیلی زود به دنیای هنر راه یافت و بعد از چند سال بازیگری در تئاتر، سال ۷۴ با بازی در سریال زیر گنبد کبود به تلویزیون آمد و با ایفای نقش هایی درخشان ماندگار شد.

بهار ارجمند بازیگر کشورمان خواهر برزو ارجمند است و داریوش ارجمند عموی این هنرمندان جوان است.

برزو ارجمند و خواهرش

ساعد سهیلی

ساعد پسر بزرگ سعید سهیلی کارگردان کشورمان است که ۳۰ بهمن ۱۳۶۶ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشوذمان برادر بزرگتر سینا سهیلی است و این دو برادر هنرمند به واسطه حضور پدرشان در دنیای هنر از کودکی به سمت بازیگری رفتند و اولین تجربه بازیگری آنها در فیلم شب برهنه ساخته سعید سهیلی رقم خورد و ساعد از بازیگران جوان و پرطرفدار دنیای هنر است.

ساعد سهیلی

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون و یکی از چهره های ماندگار این عرصه است که ۵ مرداد ۱۳۲۳ در مشهد متولد شد.

خانواده داریوش ارجمند از چهره های سرشناس در مشهد بودند و این هنرمند کشورمان تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه فردوسی مشهد گذراند و مدرک کارشناسی ارشدش را از پاریس دریافت کرد و بعد از چند سال بازیگری در تئاتر مشهد برای ادامه فعالیت های هنری اش به تهران آمد و در آثار ماندگاری چون ناخدا خورشید، ناصرالدین شاه، مسافر ری، پرده آخر، شیخ مفید، سریال امام علی(ع) و بسیاری از فیلم های دیگر ایفای نقش کرد.

داریوش ارجمند

علی مسعودی

علیرضا مسعودی یکی دیگر از هنرمندان مشهدی کشورمان است که ۱۹ مهرماه سال ۵۱ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان فعالیت در دنیای هنر را از سال ۷۴ با نویسندگی سریال ساعت خوش آغاز کرد و بعد از آن به عنوان نویسنده، بازیگر و کارگردان به فعالیت های هنری اش ادامه داد تابحال سریال آخر خط و نوروز رنگی را کارگردانی کرده است.

علی مسعودی

ساره بیات

ساره بیات بازیگر کشورمان ۱۴ مهرماه ۱۳۵۸ در مشهد متولد شد و یکی از هنرمندانی است که اصالتش به مشهد میرسد اما فعالیت های حرفه ای را در تهران آغاز کرد و در این شهر ماندگار شد.

این هنرمند کشورمان بعد از اخذ مدرک بازیگری، از سال ۷۹ وارد دنیای هنر شد و فیلم مقلد شیطان اولین تجربه بازیگری او در سینما بود و برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین موفق به دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن جشنواره فجر شد.

ساره بیات

میترا حجار

میترا حجار یکی دیگر از بازیگران مشهدی سینمای ایران است. این بانوی هنرمند ۱۵ بهمن ماه ۱۳۵۵ در مشهد متولد شد.

این بازیگر کشورمان، بازیگری در سینما را از سال ۷۶ با فیلم غریبانه آغاز کرد و در نقش های ماندگاری خوش درخشید و از جمله فیلم و سریال های او میتوان به متولد ماه مهر، سگ کشی، خداحافظی طولانی، نارنجی پوش، صورتی، نرگس مست، یادم تو را فراموش، ماهورا، از یادها رفته، سرزمین کهن، پلیس جوان و… اشاره کرد.

میترا حجار

دانیال عبادی

دانیال عبادی یکی دیگر از هنرمندانی است که اصالتش از سمت پدر به مشهد میرسد و سال ۱۳۶۱ در مشهد متولد شد.

این هنرمند جوان کشورمان بازیگری در سینما را با فلیم یکی از ما دو نفر به کارگردانی تهمینه میلانی در سال ۸۹ آغاز کرد و با بازی در فیلم غیرمنتظره به شهرت رسید.

دانیال عبادی

محمد شیری

محمد شیری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال ۱۳۲۸ در مشهد متولد شد و یکی از بازیگران مشهدی سینمای ایران است.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از اواخر دهه ۴۰ با تئاتر آغاز کرد و سال ۵۲ اولین بار به تلویزیون آمد و با بازی در سریال شب های برره بیش از پیش به شهرت رسید.

محمد شیری

بهروز شعیبی

بهروز شعیبی بازیگر و کارگردان کشورمان یکی دیگر از هنرمندان مشهدی سینمای ایران است که ۲۵ شهریور ۱۳۵۸ در مشهد متولد شد.

این هنرمند کشورمان از چهره های شناخته شده عرصه بازیگری و کارگردانی است که فیلم هایی چون روز بلوا، گلشیفته، دارکوب، سیانور، پرده نشین، دهلیز و باغ آلوچه را برعهده داشت و در سریال تنهایی لیلا و فیلم طلا و مس خوش درخشید.

بهروز شعیبی

هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی یکی دیگر از بازیگران مشهدی تبار سینمای ایران است که ۳۰ مرداد ۱۳۴۹ در مشهد متولد شد.

این بانوی هنرمند تحصیلاتش را در دانشگاه مشهد آغاز کرد اما آن را در تهران به پایان رساند و برای ادامه فعالیت های هنری در تهران ماندگار شد و از سال ۷۹ با فیلم سایه روشن به دنیای سینما راه یافت و علاوه بر بازیگری در زمینه خوانندگی هم فعالیت هایی انجام میدهد.

هنگامه قاضیانی

علی صبوری

علی صبوری یکی دیگر از بازیگرانی است که متولد مشهد است. این بازیگر و کمدین جوان ۳ شهریور سال ۷۱ در مشهد متولد شد و بعد از حضور در برنامه استندآپ کمدی خندوانه به شهرت در میان مخاطبان تلویزیون رسید.

این هنرمند جوان سال ۱۳۹۹ در سریال آخر خط علی مسعودی بازی کرد.

علی صبوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code