برنامه موسیقی محور «صباهنگ» میزبان بابک زرین موسیقیدان، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی سینما و تلویزیون شد و با او درباره موسیقی گفت‌وگو کرد.

بابک زرین در ساخت بیش از ۲۰ آلبوم موسیقی، به‌عنوان آهنگساز، با خوانندگان شناخته‌شده ایرانی همکاری داشته و موسیقی متن و تیتراژِ چندین فیلم و مجموعه تلویزیونی را نیز بر عهده داشته‌است؛ از جمله فیلم‌های رحمان ۱۴۰۰ و مجموعه‌های تلویزیونی‌ای همچون عاشقانه، تبریز در مه، معمای شاه، متروپل، مأمور بدرقه، مهمان‌پذیر طوبی و … .

زرین درباره قراردادهایی که خوانندگان جوان با تهیه کنندگان در صنعت موسیقی می‌بندند توضیح داد و گفت: در همه جای دنیا خواننده فقط صاحب یک صدای خوب نیست، امروزه دنیا و صنعت موسیقی متفاوت از گذشته است. عوامل زیادی بر موفقیت یک هنرمند و چهره شدن او تاثیرگذار است؛ از جمله «صدای خوب، ظاهر خوب، انتشار مناسب کار، اجرای حرفه‌ای کنسرت و …» که همه این عوامل بعد از بسته شدن قرارداد به صورت حرفه‌ای و برنامه‌ریزی شده از صفر تا صد در یک کار تیمی به صورت حرفه‌ای تا چهره شدن هنرمند پیگری می‌شود.

زرین در ادامه گفت: تهیه‌کننده و تیمی که پشت یک ستاره قرار می‌گیرند نقش بزرگی در موفقیت وی دارند، پس نباید حق و حقوق آنها نادیده گرفته شود. علت نارضایتی برخی از جوانان در این قراردادها درصد کمی است که تهیه‌کنندگان برای خواننده در نظر می‌گیرد.

آهنگساز قطعه «وطنم» درباره این اثر گفت: زمانی که آهنگ «وطنم» برای اولین بار در جام جهانی ۲۰۱۸ بعد از موفقیت فوتبالی پخش شد، من و سالار عقیلی بسیار مورد انتقاد قرار گرفتیم که «این موسیقی و ترانه کار فوتبالی نبوده …» ولی پس از گذشت سال‌ها همه مردم نه تنها فوتبال بلکه در تمام موفقیت‌های ورزشی ایران ترانه «وطنم» سالار عقیلی را می‌شنوند و احساس غرور می‌کنند که این نشانه ماندگاری اثر است و به نظر من کار «ایران، وطنم » یک اثر بدون تاریخ مصرف و ماندگار است.

او همچنین درباره ادامه‌دار نبودن همکاری خود با سالار عقیلی پاسخ داد: بین من و سالار اختلاف نظر وجود دارد، ولی ما با هم بهترین کارها را در کارنامه هنری‌مان داریم همیشه ملودی من در بهترین کارهای همراه سالار است و متقابل صدای او هم در بهترین کارهای من هست، شاید با هم همکار نباشیم ولی دوست هستیم.

وی افزود: من دنبال تجربه فضاهای متفاوت و نو هستم و تکرار را دوست ندارم اگر سالار عقیلی هم دوست داشته باشد می‌توانیم دوباره در این فضاها همکار باشیم.