جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / ورزش / خبر ورزشی / اعلام تقویم لیگ قهرمانان آسیا، فینال در زمستان!

اعلام تقویم لیگ قهرمانان آسیا، فینال در زمستان!

تقویم برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد و فولاد و سپاهان از ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ رقابت با رقبای خود را آغاز می کنند.

به گزارش “جالبز”، لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ تحت تأثیر حذف دو تیم پرهوادار ایرانی قرار دارد. پس از اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موفق به دریافت مجوز حرفه ای نشدند، توانایی حضور در این پیکارها را نخواهند داشت و علاوه بر اینکه این مسئله می تواند روی سهمیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ تأثیر بگذارد، جذابیت خود را برای قشر عظیمی از هواداران ایرانی را از دست خواهد داد.

 

تغییرات ایجاد شده در لیگ قهرمانان آسیا سال بعد سبب شده است تا فولاد به جای پرسپولیس در سید نخست این رقابت ها قرار بگیرد. سپاهان که پیش از این باید در دیدار پلی آف به مصاف الشارجه امارات می رفت، با توجه به حذف پرسپولیس مستقیما راهی مرحله گروهی شد و به احتمال فراوان در سید دوم این رقابت ها قرار می گیرد.

 

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی تقویم برگزاری این مسابقات را اعلام کرد. طبق اعلام AFC، تا تاریخ ۲۴ اسفند و با برگزاری دیدارهای پلی آف، تکلیف تیم های راه یافته به مرحله گروهی مشخص خواهد شد.

 

 

مسابقات مرحله گروهی نیز از ۱۸ فروردین تا ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود. مشخصا این بازی ها همچون دوره قبلی به صورت متمرکز برگزار می شود. بدین صورت که میزبانی هر گروه به یک کشور که نماینده ای در آن گروه دارد، اعطا خواهد شد. شانس عربستان، قطر و امارات برای کسب میزبانی ۵ گروه غرب بیشتر از سایرین است.

 

مرحله یک شانزدهم نهایی نیز در تاریخ های ۱۴ و ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ و به صورت تک بازی برگزار می شود. دیدارهای یک هشتم نهایی نیز در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ و نیمه نهایی نیز ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ برگزار می شود. تمامی این بازی ها به صورت متمرکز و به میزبانی یک کشور انجام خواهد شد. دیدار فینال نیز به صورت رفت و برگشت برگزار می شود. دیدار رفت به میزبانی غرب آسیا و در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ و دیدار برگشت به میزبانی شرق آسیا در تاریخ ۷ اسفند به انجام خواهد رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *