اگر به دنبال یک زندگی خوب هستید و میخواهید یک زوج خوشحال باشید باید در کنار همسرتان با شرایط خوب و بد خودتان را وفق دهید.
دوری زوج خوشحال از ۸ عادت نامناسب 
رابطه شاد یک موهبت است، پس باید به آن دقت کنید و زمان و توجه خود را به آن اختصاص دهید ، زوج های خوشحال باید روابط خود را حفظ کرده و پرورش دهند مثل یک گل . ارتباط آن ها باید هر روز مورد توجه قرار گیرد و بسیار مهم است که عادات بد را هنگام زندگی با یکدیگر کنار بگذارید.
واقعیت این است که عادات اغلب با گذر زمان ظاهر می شوند و می توانند برای زوج ها بسیار آسیب رسان باشند عاداتی که شامل:

خستگی
بی اعتمادی
فاصله
عدم علاقه
فقدان پشتیبانی
و… است.
۸ عادتی که زوج های خوشحال باید از آن اجتناب کنند
مهم است بدانید چطور این عادت ها را تشخیص دهید تا اگر واقعا می خواهید با شریک زندگی تان شاد باشید ، از آن ها دوری کنید.
 
تغییر دادن همسر:
یک زوج لزوما مجبور نیستند روی همه چیز توافق کنند. در واقع، عدم توافق کاملا طبیعی است موفقیت یک رابطه عاطفی در توانایی هر دو طرف است که از یکدیگر یاد می گیرند، به هم احترام بگذارند، یکدیگر را بپذیرند، و درک کنند همیشه اختلاف های خاص باقی خواهند ماند.
زمانی که یک نفر روش همسرش را قبول ندارد و مداوم سعی می کند آن را تغییر دهد، می تواند به این معنی باشد که آن را دوست ندارند و یا شاید شریک مناسبی برای اونیست.
 
خیانت نکردن از عوامل سبب ساز زندگی شاد
 
سپری نکردن اوقات با یکدیگر :
داشتن فضای مشترک علی رغم فعالیت های روزانه، مسئولیت ها و استرس خوب است. زوج های خوشحال به دنبال این فضا هستند تا از لحظات صمیمی با هم لذت ببرند ، کمبود زمان یا ارتباط می تواند اوضاع را سخت تر و حتی فاصله بین آن ها را ایجاد کند.
 
داشتن حالت تدافعی و انتقادی :
همیشه تدافعی بودن و گفتن اولین چیزی که به ذهنتان می آید ، انتقاد کردن خسته کننده است همه ی ما کاستی های داریم اما انتقاد همیشگی فقط عزت نفس را پایین می آورد و می تواند فاصله ایجاد کند
 
روزمرگی :
ترک کردن روتین یک عادت دشوار است. هر چه باشد، زندگی یک ماجراجویی مداوم نیست. در تمام طبقات زندگی اجتناب ناپذیر است با این حال ، آنچه یک زوج نباید اجازه دهند این است که روتین آن ها رابطه را یکنواخت می کند.
 
دوری از رفتاری های نامناسب برای زندگی شاد

دروغ و فریب:
افرادی در دنیا هستند که دروغ می گویند و می توانند ارتباطاتشان را سمی کنند، که به نوبه خود اعتماد بین مردم را از بین می برد ، خیانت و پیمان شکنی می تواند عشق بین دو نفر را کاملا از بین ببرد. به خاطر این تجارب ، اعتماد به افراد دیگر بسیار دشوار است.
 
خود خواهی :
زوج های شاد تصمیماتی که بر زندگی روزمره و آینده آن ها تاثیر می گذارد ، به اشتراک می گذارند اگر آن ها بدون فکر کردن درباره اهداف و یا رویاهای افراد دیگر تصمیم گیری کنند، احتمال بیشتری وجود دارد این رابطه دوام بیاورد.
 
برگشتن به مشکلات
تمام روابط متفاوت هستند ، هیچ کدام کامل نیستند. همیشه عدم توافق، ناامیدی و یا زمان غم انگیزی وجود دارد. با این حال، مخرب ترین چیز این است مشکلات را نادیده بگیرید، ساکت باشید، هیچ کاری نکنید و مشکل را حل نکنید.
این عدم ارتباط به حل این مساله کمک نمی کند. در حقیقت، اوضاع را بدتر و بن بست ایجاد می کند که می تواند حتی سو تفاهم بیشتری ایجاد کند ، یک زوج محکم و بالغ سعی در حفظ ارتباط صادقانه دارند و هر کاری که بتوانند با هم برای حل مشکل انجام می دهند.
 
تاثیر رابطه جنسی بر رفتار زوج ها
نداشتن رابطه جنسی :
رابطه جنسی برای یک زوج مهم است که در بلند مدت با هم متحد بمانند. منظور ما این است روابط جنسی آن ها باید ارضا کننده باشد و آمیزش جنسی به تقویت پیوند کمک می کند، اما اغلب زوج ها آن را کنار می گذارند چون زندگی روزمره آن ها را خسته می کند.
روابط جنسی با گذشت سال ها تغییر می کند، اما بنیادی هستند که این جنبه از رابطه را زنده نگه دارند این لحظات ضروری را با هم سپری کنید.
 
نتیجه گیری
رابطه همیشه پیچیده است و به توجه مداوم نیاز دارد. با این حال، اگر از این عادت ها اجتناب کنید، قادر خواهید بود از مشکلات و سو تفاهم جلوگیری و اطمینان حاصل کنید یک ارتباط سالم و شاد را حفظ کرده اید.