جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / سلامتی / یه ویروس میتونه ویروس دیگه رو نابود کنه؟

یه ویروس میتونه ویروس دیگه رو نابود کنه؟

از بین بردن ویروس

آیا یک ویروس میتواند ویروس دیگری را درگیر یا از بین ببرد؟

این سوال از جایی در ذهن دانشمندان شکل گرفت که آن ها متوجه شدند یک بیماری پاندمی بر اثر یک باکتری از بین رفته است. در نتیجه آن ها آزمایش زیادی را انجام دادند و این موضوع را بررسی کردند که آیا واقعا باکتری یا ویروس می تواند عاملی برای کشتن ویروس های دیگر باشد یا خیر.

انواع ویروس ها

پاسخ به این سوال سخت است زیرا هنوز تحقیقات بسیار اندکی در این زمینه خاص انجام شده است. در سال ۲۰۱۲ محققان فرانسوی آنتی بادی یا پادتن هایی را برعلیه یک باکتری _ ویروس در دو زوج فرانسوی که از سفر برمی گشتند پیدا کردند.

تحقیقات روی این زوج نشان داد که بدن آن ها قادر است فعالیت سیستم ایمنی بر علیه این باکتری _ ویروس ها را تشخیص دهد. بعد از زمان کشف اولین ویروس در اواخر سال ۱۸۰۰ دانشمندان به ماهیت ویروس ها پی بردند که آن ها هم می توانند زندگی کنند. کشفیات آن ها بعد ها وسیع تر و پیچیده تر شد.

عفونی شدن ویروس

اما آن ها به این نتیجه رسیدند که باکتری _ ویروس ها توانایی عفونی کردن ویروس های دیگر را دارند و می توانند آن ها را از بین ببرند. دانشمندان هنوز نتوانسته اند علت عفونی کردن یک ویروس توسط ویروس دیگر را بفهمند که معمولا عاملی برای انتقال عوامل ژنتیکی در چند ویروس متفاوت و میزبان های سلولی می شود.

ویروس ها هم می توانند یکدیگر را عفونی کنند. ویروس های ماهواره ای یک نوع ویروس ۵۰ نانومتری هستند که می توانند ویروس های بزرگتر دیگر را عفونی کنند که به آن ها می می ویروس گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *