جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / تکنولوژی / کدام گوشی، کمر طرفدارانش را شکست؟

کدام گوشی، کمر طرفدارانش را شکست؟

روزنامه تماشاگران امروز – میثم فرزیان: ابتدای هر سال فصل نو شدن است و نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا کمی پول دست مردم می رسد. به همین خاطر چند سال است که تولیدکننده های معروف موبایل تصمیم می گیرند در یک حرکتی جمعی و برنامه ریزی شده جدیدترین و هیجان انگیزترین محصولاتشان را در فصل بهار عرضه کنند. فکر می کنید نتیجه چنین فرآیندی چه می شود؟
بیشتر آنهایی که در این فصل از سال برای خرید اقدام می کنند هواداران پر و پا قرص برندهای معروف گوشی موبایل هستند. آنهایی که حاضرند از نان شب شان بزنند اما جدیدترین گوشی از خانواده گلکسی را داشته باشند یا اولین نفری باشند که با دوربین گوشی های سری G عکس سلفی می گیرند. تجربه چند سال اخیر نشان می دهد این کار پول زیادی طلب می کند، حتی بیشتر از قیمت واقعی محصول. اگرچه هر چقدر که از بهار رد می شویم و به میانه های تابستان داغ نزدیک می شویم، تب قیمت ها کاهش پیدا می کند.

LG G6؛ ۲۶۵ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
آخرین پرچمدار LG در روزهای اول عرضه با خدم و حشم پا به بازار گذاشت. دفتر مرکزی این برند و همکاران پخش تصمیم گرفتند برای اینکه خریداران را خجالت زده کنند، چند وسیله جانبی داخل جعبه گوشی بگذارند و با اعمال تخفیف زیاد روی همه آنها، یک بازار رقابتی تشکیل دهند. قیمت این بسته در ابتدای اردیبهشت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثبت شده است اما هر چقدر جلوتر رفتیم قیمت ها کاهش پیدا کرد. مثلا اوایل ماه خرداد به دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید و در آخر ماه خرداد ماه قیمت G6 به یک میلیون و ۸۹۰ تومان رسید و اگر همین حالا پایه خرید آن باشید می توانید با یک میلیون و ۸۷۰ تومان به خواسته تان برسید.
 

گلکسی S8 پلاس؛ ۳۹۰ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
گلکسی S8 پلاس محصول باکلاس تر سامسونگ است. این پرچمدار قدرت بیشتری از برادر دوقلوی خود دارد که آن را از موقعیت بهتری در بازار برخوردار می کند. اولین قیمت این گوشی در بازار با ارزان ترین گارانتی سه میلیون و ۲۶۰ هزار تومانذکر شده است. اواخر بهار این قیمت به زیر دو میلیون رسید و دو میلیون و ۹۳۰ هزار تومان ثبت شد. از آن زمان به بعد S8 پلاس مدام در حال ارزان شدن است. به شکلی که آخر تیرماه می توانستید آن را دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بخرید. الان هم (به شرط خرید از همان گارانتی ارزان) قیمت آن نیابد بیشتر از دو میلیون و ۸۷۰ تومان باشد.
 

LG V20؛ ۵۰۰ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
گوشی V20 بهار امسال به بازار معرفی نشده اما به هر حال یکی از مهم ترین پرچمداران سال است که اولبن بار آن را در آذر سال پیش ملاقات کردیم. یک گوشی استایلیش و باکلاس که شاید به همین خاطر با قیمت دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به بازار پا گذاشت. آن هم با گارانتی دو ساله. وقتی سال ۹۵ به پایان رسید، می توانستید ان را دو میلیون و ۱۵ هزار تومان بخرید اما با پایان تعطیلات نوروزی ارزش آن به زیر دو میلیون رسید. در پایان دومین ماه از سال ۹۶ قیمت آن یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان ثبت شده است. اگرچه چند روز بعد دوباره تا یک میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بالا رفت اما این روند ادامه پیدا نکرد و شاهد فروش این گوشی به رقم یک میلیون و ۸۷۰ تومان بودیم. یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان پله بعدی بود اما در حال حاضر و با گذشت حدود هشت ماه حضور در بازار می توانید V20 را به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بخرید.
 

P10؛ ۲۸۵ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
گوشی P10 بهترین گوشی ساخته شده توسط هوآوی است و تولیدکننده هایش به پردازنده اختصاصی آن می نازند. حافظه موقتی چهار گیگابایتی و حافظه ذخیره سازی ۶۴ گیگابایتی هم ویژگی های مثبت آن هستند، اگرچه طرفداران این برند باید بیش از همه دوربین آن را دوست داشته باشند. اولین بار P10 را در اواسط اردیبهشت امسال ملاقات کردیم؛ زمانی که باید برای خریدش دو میلیون و ۱۱۵ هزار تومان پول می دادیم. در ابتدای خرداد قیمت رنگ آبی این محصول به یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید. آخر همین ماه قیمت دوباره افت کرد و به یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید. همین حالا هم باید برای خرید P10 حدود یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان پول کنار بگذارید.
 

گلکسی S8؛ ۳۰۵ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
برخلاف گوشی های LG روند قیمت گذاری محصولات سامسونگ پیچیده است. چون سامسونگ واردکننده ها و گارانتی های بیشتری دارد. اولین بار که گلکسی S8 را ملاقات کردیم، ارزان ترین گارانتی با قیمت دو میلیون و ۸۸۰ هزار تومان به فروش می رسید. هر چند در همین زمان از رقمی مثل سه میلیون تومان هم اسم برده شده است. یک ماه بعد دو میلیون و ۸۸۰ هزار تومان به دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و در شروع تابستان این محصول زیر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد. اتفاقی که دیگر تکرار نشده و روند تغییرات قیمت S8 صعودی شده است. البته نه آنقدر که نگران شوید. در حال حاضر می توانید آن را دو میلیون و ۵۷۵ هزار تومان بخرید.
 

U Ultra؛ ۴۸۰ هزار تومان کاهش در سه ماه

 
 کدام پرچمدار کمر طرفدارانش را شکست؟
محصول HTC را به زحمت می توانیم با بقیه گوشی های حاضر در این فهرست مقایسه کنیم. اما به هر حال برای خودش در میان خانواده تولیدکننده تایوانی آبرویی دارد. اولین قیمت ثبت شده برای U Ultra مربوط به اردیبهشت ماه امسال است و اگر عصبانی نمی شوید باید بگوییم در آن زمان می توانستید با قیمت دو میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رنگ آبی اش را بخرید. در ابتدای خرداد قیمت این محصول با همین رنگ و همین گارانتی به دو میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسیده و در حرکتی انتحاری آنها توانسته اند در حال حاضر همان محصول را دو میلیون تومان بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *