جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / تکنولوژی / کدام اینترنت همراه برای شما مناسب است؟

کدام اینترنت همراه برای شما مناسب است؟

هفته نامه همشهری جوان: حالا نه این که دوره ADSL سر آمده باشد اما دور دور اینترنت های همراه و رقابت خونین اپراتورهای تلفن همراه برای جذب کاربر بیشتر است. ممکن است در آغاز در برابر وسوسه داشتن اینترنت همراه مقاومت کنید اما دو بار که ۱۲ شب ته شهر ماندید و به نرم افزارهای تاکسی یاب نیاز پیداکردید و دو بار که کار اینترنتی ضروری داشتید و ADSL بازی ردآورد و مسئول پیشتیبانی معتقد بود اشکال از مودم است، متوجه می شوید که در این دوره و زمانه اینترنت همراه از نان شب هم واجب تر است.
 
در این مطلب ویژگی های بسته های متنوع سه اپراتور اصلی تلفن همراه را آورده ایم تا با چشمانی کاملا باز انتخاب کنید که کدام نوع بیشتر به کارتان می آید و همراه واقعی شما چه کسی است، البته به تعداد آدم های روی زمین بسته هست برای رسیدن به اینترنت همراه. ما اینجا فقط چند پیشنهاد جذاب تر را مرور کرده ایم.

اگر کار فوری دارید (ایرانسل)

ایرانسل بسته های ساعتی ای دارد که راست کار شماست. اول ساعتتان را نگاه کنید، چون اگر شب باشد می توانید با قیمت مناسب تری اینترنت بخرید. یک ساعت اینترنت نامحدود بین ساعت دو بامداد تا هشت صبح ۹۰۰ تومان ناقابل قیمت دارد، البته اصلی وجود دارد که می گوید هیچ وقت به سرعت اینترنتی که نامحدود است، اعتماد نکن. لذا راه دیگر این است که یک گیگ اینترنت روزانه به قیمت ۲۰۰۰ تومان بخرید و آن را یک ساعته مصرف کنید. خوبی اش این است که با باقیمانده اش می توانید نرم افزارهایتان را به روز کنید و ته اش فایل مورد علاقه خود را هم دانلود کنید.
 
انواع اینترنت همراه، با توجه به نیاز شما

اگر کار لحظه ای دارید (همراه اول)

بستگی زیادی دارد که چقدر از تلگرام، اینستاگرام و چیزهای دیگر استفاده می کنید، اگر مصرفتان زیاد نباشد، بسته آلفای روزانه همراه اول با ۱۵۰ مگابایت حجم و ۱۰۰۰ تومان قیمت برایتان مناسب است یا اگر سرعت برایتان مهم تر است، بسته آلفا پلاس همراه اول را بگیرید که ۱۰۰ مگا بایت حجم روزانه و ۱۰۰ مگابایت حجم شبانه دارد، ۱۵۰۰ تومان است و در عوض سرعت بهتری دارد. گاهی هم مجبور می شوید این کار را بکنید، چون جایی که هستید، سرعت کم است و اینترنت آلفا اعصابتان را خط خطی می کند.

اگر یک دانلود سنگین دارید (رایتل)

اپراتور سوم با توپ پر کارش را شروع کرد و تمرکزش را روی ارائه اینترنت های خفن قرار داد. رایتل یک بسته یک روزه ۸۰۰ مگابایتی دارد که اگر حجم مورد نیازتان در یک روز بالا باشد، انتخاب ایده آلی است. لوس بازی های اینترنت شبانه و این ها را هم ندارد و کل حجم را در روز روشن تقدیمتان می کند اما مشکلش این جاست که قیمت بالای دارد و برای استفاده از آن باید ۷۰۰۰ تومان ناقابل بپردازید ولی قبل از خریدن اینترنت مطمئن شوید که فقط یک روز به  آن نیاز دارید، چون با این حوالی قیمت می توانید اینترنت های بلندمدت تر و به صرفه تری بخرید.

اگر تکلیف تان معلوم است (ایرانسل)

یک پیشنهاد اقتصادی این است که حجم مصرفی تان را مدیریت کنید و هزینه کمتری هم بپردازید. در این صورت می توانید بسته شش ماهه ایرانسل را با ۱۲ گیگابایت حجم روزانه و ۱۲ گیگابایت حجم شبانه انتخاب کنید که ۵۵ هزار تومان قیمت دارد و نزدیک به همان ماهی ۱۰ تومان کلاسیک است. اگر هم می دانید اهل قناعت نیستید و مصرفتان بالاست، بسته شش ماهه ۷۲ گیگابایتی را بگیرید که کلا هم روزانه است و ۱۵۰ هزار تومان ناقابل قیمت دارد. خرید بسته های بلندمدت مثل وقتی است که تعداد زیادی جنس می خرید و می گویید داداش یه تخفیل رو کلش به ما بده؛ یک چنین حالتی!

اگر برای مسافرت می خواهید (رایتل)

عدد و رقم دقیق را مشخص نکرده، ولی اینترنت های همراه رایتل در دو رده سرعت ارائه می شوند: سرعت پایه و سرعت حرفه ای! بهترین کار این است که برای سفر چند روزه تان به اعصابتان احترام بگذارید و یک بسته با سرعت حرفه ای تهیه کنید، چون دارید به جایی می روید که نمی دانید سرعت چطور است و شاید همین سرعت حرفه ای آن جا آن طور که انتظار دارید، حرفه ای نباشد. بسته سه روزه رایتل با سرعت حرفه ای ۴۰۰ مگابایت حجم دارد و در کل شبانه روز می توانید از آن استفاده کنید. قیمت این بسته پنج هزار تومان است که البته در مقابل هزینه زغال و آتش زنه و بال کبابی به حساب نمی آید.
 
انواع اینترنت همراه، با توجه به نیاز شما

اگر یک هفته دانلود دارید (ایرانسل)

شرایطش یک مقدار خاص است ولی نسبت حجمی که می گیرید و مبلغی که می پردازید کاملا منطقی است. قضیه این است که ایرانسل یک بسته یک هفته ای دارد که در آن از ساعت شش صبح تا ۱۲ ظهر هفت روز متوالی می توانید پنج گیگابایت اینترنت همراه داشته باشید. خوبی اش این است که شش تا ۱۲ ساعت عجیب و غریبی نیست و اگر ریچ کیدز آو تهران نباشید، ساعت زندگیتان از ظهر شروع نمی شود. پس ۲۰۰۰ تومان بدهید و دانلود کنید و حالش را ببرید.

اگر اهل برنامه ریزی هستید (رایتل)

بسته های یکساله رایتل تنوع نسبتا خوبی دارد اما منطقی ترین اش بسته ۳۶ گیگابایتی با سرعت حرفه ای است که ۳۶ گیگا بایت حجم شبانه هم به آن اضافه می شود. برای خرید این بسته باید ۱۵۳ هزار تومان بپردازید، البته اگر چند ماه مانده به تمام شدن یک سال کم آوردید هم نگران نباشید، می توانید پنج گیگ افزایشی را با پرداخت ۲۸ هزار تومان داشته باشید.

اگر مصرف نرمال دارید (همراه اول)

بسته های اینترنت همراه اپراتور اول راست کار شما معمولی هاست! سرعت معمولی، حجم کمی که برای تلگرام و اینستاگرام کافی است و یک قیمت مناسب که فشار نیاورد. بسته هفت روزه آلفا پلاس همراه اول ۳۰۰ مگابایت حجم روزانه و ۳۰۰ مگابایت حجم شبانه دارد و با قیمت پنج هزار تومانی اش، کمی گران به نظر می رسد اما دقت کنید که سرعتش از آلفا بالاتر است.
فقط طبق معمول مشکل حجم شبانه را دارد که شاید زندگی جغدی نداشته باشید و دو شب تا هشت صبح خواب باشید. در آن صورت باید طوری برنامه ریزی کنید که حجم تان حیف و میل نشود.

اگر می خواهید امتحان کنید (ایرانسل)

اگر یک کاربر کلاسیک هستید و ADSL هم ندارید، برای یک ماه دو گیگ حجم برایتان کافی است. در صورتی که از کاربران اعتباری ایرانسل باشید، بسته یک ماهه ۱.۵ گیگابایتی به اضافه یک گیگابایت حجم شبانه در خدمت شماست. اگر دائمی هستید هم بسته دوگیگابایتی را پیش رو دارید که بدون محدودیت شبانه است. هر دوی این بسته ها ۱۰ هزار تومان قیمت دارند که برای هزینه یک ماه اینترنت منطقی است. قدیم ترها را هم که نگاه کنید، اینترنت ۱۲۸ را با همین قیمت می گرفتیم و به نظر می رسد پرداخت ماهی ۱۰ هزار تومان برای اینترنت کاملا تیپیکال است.

اگر هات اسپات می کنید (رایتل)

شوخی ای وجود دارد که می گوید نصب کردن تلگرام و اینستاگرام برای پدر و مادرها اولین و آخرین اشتباهی است که یک جوان می تواند مرتکب شود. اگر این اشتباه را کرده اید، باید پای هزینه های آن هم بایستید و مهم ترین هزینه آن خرید اینترنتی است که تاب دانلودهای والدین را داشته باشد و وسط ماه لنگتان نگذارد. بسته یک ماهه رایتل با هفت گیگابایت حجم جان می دهد برای این کار، به خصوص که هفت گیگ هم حجم شبانه دارد که ته اش یک چیزی برای خودتان بماند. برای خرید این بسته باید ۲۸۰۰۰ تومان هزینه کنید.
 
انواع اینترنت همراه، با توجه به نیاز شما

اگر فیلم دانلود می کنید (رایتل)

کلا رایتل انگار بیشتر هوای فیلم بازها را دارد، چون با آپارات و فیلیمو هم قرارداد بسته و اگر با اینترنت رایتل در این سایت ها فیلم تماشا کنید، تخفیف های خوبی شامل حالتان می شود. اگر فیلیمو را نمی شناسید، در جریان باشید که یک سایت دانلود و تماشای قانونی فیلم و سریال است که از زیرمجموعه های آپارات محسوب می شود. رایتل یک بسته یک ماهه دارد که جان می دهد برای دانلود فیلم و می توانید در طول یک ماه بین ساعت دو شب تا هشت صبح ۳۰ گیگابایت اینترنت مصرف کنید، آن هم به قیمت ۱۰ هزار تومان که انصافا می ارزد، البته بدی اش این است که آن موقع شب اگر از اینترنت راضی نباشید، دستتان جایی بند نیست و باید تا صبح صبر کنید.

اگر اهل شبانه نیستید (ایرانسل)

البته سلیقه ای است اما این حجم شبانه یک حالت زوری ای دارد که آدم زیاد با آن راحت نیست. بسته یکساله ایرانسل بدون حجم شبانه و به همین منظور طراحی شده و در یک سال ۴۸ گیگابایت حجم به شما می دهد و در ازایش ۱۲۰ هزار تومان می گیرد.

اگر ویژه باز هستید (همراه اول)

یک اینترنت همراه اول یک ماهه با حجم دو گیگا بایت روزانه و دو گیگابایت شبانه و سرعت آلفاپلاس هست که ارزش آن ۱۵ هزار تومان است اما همراه اول آن را با قیمت ۱۲ هزار تومان عرضه می کند که مشتری شوید. البته که سه هزار تومان کسی را نکشته ولی برخی معتقدند کلا تخفیف روح انسان را تازه می کند، حالا هر قدر می خواهد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *