جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / ۵ ایده جذاب انتخاب هدیه برای زوج های جوان

۵ ایده جذاب انتخاب هدیه برای زوج های جوان

خربد هدیه

تهیه ی هدیه برای زوج های جوان

تهیه هدیه برای زوج های جوان به ویژه در شرایط پاندمی و اقتصاد نامناسب کار آسانی به نظر نمی رسد و بسیاری از اطرافیان آن ها را با مشکل رو به رو کرده است. به خاطر داشته باشید زمانی که شرایط عوض می شود، باید بعضی روش ها مثل روش تهیه هدیه هم عوض شود و از زاویه دید تازه ای به آن نگاه کرد و بعضی محدودیت های دست و پاگیر فرهنگی را از دور خارج کرد. در این مقاله پنج ایده به شما معرفی می کنیم که از طریق آن ها می توانید برای زوج های جوان هدایای خوبی تهیه کنید و در عین حال خودتان هم متحمل فشار اقتصادی زیادی نشوید. 

۱.بهترین کار سوال پرسیدن است

در شرایط اقتصادی فعلی تشکیل زندگی برای زوج های جوان سخت تر از گذشته شده است و نیاز به صرف هزینه های هنگفتی دارد. یکی از کمک های بزرگی که شما می توانید به یک زوج جوان در رابطه با هدیه بکنید این است که اگر با خودشان صمیمی هستید درباره وسایلی که به آن ها نیاز دارند سوال کنید و اگر با اطرافیان شان در ارتباط هستید، این سوال را از آن ها بپرسید و سپس بر اساس نیازشان دست به تهیه هدیه بزنید. 

  • جالب است بدانید در بعضی فرهنگ ها این کار بسیار مرسوم است؛ به این صورت که عروس لیست کامل وسایلی که به عنوان جهیزیه عروس شناخته می شود و به آن ها نیاز دارد، به همراه برندها و مدل دقیق آن ها تهیه می کند و در اختیار دوستان و اقوام می گذارد. این فهرست می تواند شامل انواع لوازم برقی، دکوری و غیره باشد. دوستان و آشنایان هم می توانند خرید هدیه را با نگاهی خرید مواردی از این لیست ضروری انجام دهند. 
  • مهمانان می توانند به صورت تک نفره یا به صورت گروهی تهیه یک یا چند وسیله را به عنوان هدیه در نظر بگیرند. این کار مستلزم هماهنگی اعضا با یکدیگر است که از طریق شبکه های اجتماعی فعلی کاملا انجام شدنی است و احتمال خرید یک قطعه مشترک را به صفر می رساند.

۲.حالا که سکه گران است چه کنیم؟

خرید هدیه مناسب
هدیه دادن ربع، نیم و تمام سکه به زوج های جوان تا قبل از جهش های ارزی اخیر ممکن بود؛ اما در حال حاضر بسیاری از افراد امکان تهیه طلا و سکه را ندارند. پیشنهادی که در چنین شرایطی برای این افراد داریم این است که همان طور که در مراسمی مثل روز مادر و انواع جشن های تولد می توانند از انواع کارت هدیه با مبالغ مختلف استفاده کنند، به عنوان هدیه مراسم ازدواج هم این کار را انجام دهند. این کارت هدیه می تواند شامل مبلغی باشد که قابل تبدیل به پول نقد است یا اعتبار خرید از فروشگاه های معتبر را در اختیار زوج های جوان قرار دهد. بعضی از کارت های هدیه قابلیت سفارش طرح و نوشته دلخواه شما را دارند و می توانند سلیقه شما را بیشتر نشان دهند. 

۳.هدیه دادن سرویس زیورآلات نقره ایده خوبی است؟

واقعیت این است که اگر دوست دارید از خودتان برای عروس و داماد یادگاری به جا بگذارید و بودجه تان محدود است؛ تهیه ست زیورآلات نقره یا حتی خرید ظروف کوچک نقره می تواند ایده خوبی باشد؛ اما اگر قرار باشد تعداد زیادی از اطرافیان عروس و داماد این کار را انجام دهند؛ عملا کمکی به آن ها نخواهند کرد؛ چون واقعیت این است که هدیه های اول زندگی به عروس و داماد علاوه بر جنبه احترام نوعی کمک به شروع زندگی مشترک آن هاست و چند ست زیورآلات نقره نمی تواند کمک مناسبی برای آن ها به شمار آید. بنابراین نسبت به تهیه این هدیه بسیار با احتیاط عمل کنید و اگر امکانش را دارید از چند نفر از اطرافیان دیگر عروس و داماد مشورت بگیرید. 

۴.یک دست صدا ندارد

خرید کادوی مناسب
قدرت اتحاد خانوادگی را دست کم نگیرید و اگر خانواده ای دارید که می توانند با هم صمیمانه همکاری کنند، از این فرصت استفاده کنید. شما می توانید در گروه های دو و سه نفره خانوادگی مبالغ پیشنهادی تان را ارائه دهید و در صورت موافقت بقیه این مبالغ را روی هم بگذارید و یک هدیه کاربردی و مناسب برای زوج های جوان تهیه کنید؛ همان طور که بسیاری از دوستان و همکاران این کار را برای هم انجام می دهند و معمولا هم نتیجه بهتری نسبت به تهیه کردن کادو به صورت تک به تک به دنبال دارد. بنابراین قدرت جمع شدن هدیه های نقدی را دست کم نگیرید. 

۵.از هنرتان استفاده کنید

تا به اینجا راجع به هدایایی گفتیم که ارزش مادی دارند و می توانند از لحاظ اقتصادی به تازه دامادها و عروس ها کمک کنند؛ اما قرار نیست همه هدایا جنبه مادی داشته باشند. اگر شخص شما هنر ویژه ای دارید یا خانواده ای دارید که صاحب کسب و کار خاصی است، می توانید از این گزینه ها به عنوان هدایایی برای عروس و داماد کمک بگیرید. برای مثال ممکن است هنر نقاشی کردن بلد باشید، در این صورت می توانید یک تابلوی زیبا برای آن ها بکشید و با وقت گذاشتن روی آن به عنوان یک هنر اصیل و کار دست، اوج توجه و احترام تان را به عروس و داماد نشان دهید و یک یادگاری خوب برای آن ها به جا بگذارید.

ممکن است کسب و کارتان فروش لباس باشد، در این صورت می توانید کارت تخفیف یک ساله با درصد خاص و خرید نامحدود یا محدود به سقف خاصی را به عنوان هدیه برای عروس و داماد در نظر بگیرید. کافی است کمی خلاقانه به قضیه نگاه کنید و به روحیات طرف مقابل تان هم آشنا باشید تا بتوانید هدایای خوبی با ارزش مادی یا معنوی برای آن ها تهیه کنید. همچنین می توانید با نگاهی به این لیست بهترین گزینه ها از کارهای هنری را برای هدیه دادن انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code