در سال ۱۹۶۳ فروچیو لامبورگینی شرکتی را تأسیس کرد و نام خود را بر آن نهاد. البته این دومین شرکت او بود و شرکت اولش لامبورگینی تراتوری نام داشت که در سال ۱۹۴۸ تأسیس شده بود. هرچند تراکتورهای ساخت لامبورگینی قطعاً وسایل قابل‌احترامی در دنیای کشاورزی بودند اما چیزی که باعث شده امروز فروچیو وارد تالار مشاهیر صنعت خودرو شود سوپراسپرت‌های لامبورگینی هستند. آخرین مراسم در این رابطه به‌تازگی در ۲۱ جولای برگزار شد و طی آن فروچیو لامبورگینی به خاطر عطش بی‌وقفه برای پیشرفت و نوآوری به‌عنوان جدیدترین عضو تالار مشاهیر صنعت خودرو انتخاب شد.

فروچیو پس از اینکه با برخورد زنندهٔ انزو فراری مواجه شد، به این باور رسید که می‌تواند GT دوازده سیلندر بهتری بسازد. بدین ترتیب، وی پیش‌نمایش خودروی خود را در نمایشگاه تورین ۱۹۶۳ ارائه کرد و چندی بعد آن را بی‌سروصدا با نام ۳۵۰GT به بازار فرستاد. سپس مدل ۴۰۰GT نیز این راه را ادامه دارد اما در تالار مشاهیر صنعت خودرو به دو محصول دیگر لامبورگینی به‌عنوان نمادهای این شرکت اشاره کرده است که احتمالاً می‌توانید حدس بزنید چه مدل‌هایی هستند: میورا و کانتاش.

سوپراسپرت موتور وسط میورا در سال ۱۹۶۶ به بازار آمد و جهان خودرو را تغییر داد. این خودرو که به‌عنوان اولین سوپراسپرت واقعی جهان شناخته می‌شود، اولین خودرویی بود که بدین شکل از طرح موتور وسط استفاده کرد. پیشرانهٔ ۴ لیتری V12 میورا ۳۸۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کرد و طراحی آن در طول سال‌ها به یک افسانه تبدیل شد.

هرچند میورا خودروی فوق‌العاده‌ای بود اما لامبورگینی موفق به ساخت جانشینی برای آن شد که خیلی‌ها آن را نمادین‌ترین سوپرکار تمام دوران می‌دانند. کانتاش که در سال ۱۹۷۴ معرفی شد، با طراحی تیز و گوه‌ای شکل، در مقایسه با فرم منحنی میورا شبیه خودرویی از آینده به نظر می‌رسید. این خودرو به پوستر اتاق اکثر علاقه‌مندان خودرو در دههٔ ۸۰ تبدیل شد و از نظر بسیاری حتی هنوز هم مدرن به نظر می‌رسد.

فروچیو در سال ۱۹۷۴ بخش عمده‌ای از سهام خود در لامبورگینی را فروخت و سپس اوضاع این شرکت تیره‌وتار شد. وی در سال ۱۹۹۳ از دنیا رفت و چند سال بعد شرکتش به تملک گروه فولکس‌واگن درآمد و به چیزی تبدیل شد که امروز می‌بینیم. فروچیو لامبورگینی در تالار مشاهیر خودرو به رقیب قدیمی خود انزو فراری ملحق می‌شود که در سال ۲۰۰۰ وارد این تالار شد.