فارس/ وزیر خارجه لبنان با استقبال از سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان، تأکید کرد که این کشور از همه فرصت‌ها برای بهبود روابط خود با خارج استفاده خواهد کرد.

  «شِربل وهبه»، وزیر امور خارجه لبنان در گفت‌وگو با شبکه المیادین این کشور گفت که دید مثبتی به اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در مورد استفاده از فرصت‌های پیش‌آمده در شرایط اخیر دارد.

سید حسن نصرالله جمعه شب طی سخنرانی خود در مورد انفجار اخیر در بندر بیروت، ضمن رد ادعاهای مبنی بر دست داشتن حزب‌الله در این انفجار، به دولت توصیه کرد از فرصت پیش‌آمده در راستای برون‌رفت از بحران اخیر استفاده کند (جزئیات بیشتر).

وزیر امور خارجه لبنان در گفت‌وگو با المیادین تأکید کرد که این کشور از همه فرصت‌ها برای بهبود روابط خود با خارج استفاده خواهد کرد و طی دو روز گذشته، با ۳۰ وزیر خارجه صحبت کرده و همگی از آمادگی خود برای دیدار با وی خبر داده‌اند.

شربل وهبه گفت: «ما در وزارت خارجه لبنان به بیانات سید حسن نصرالله به دید فرصتی برای خروج از محاصره نگاه می‌کنیم».

او در مورد روند تحقیقات برای کشف حقایق انفجار اخیر بیروت نیز گفت که احتمال می‌رود طی روزهای آینده نتایج تحقیقات مشخص شود و دستگاه قضاء این اختیار را دارد که در صورت نیاز از تجربه‌های کشورهای خارجی در روند تحقیقات استفاده کند.

وزیر خارجه جدید لبنان سفر رئیس جمهور فرانسه به این کشور را «خیلی مثبت» ارزیابی کرد و گفت که امانوئل ماکرون از لبنان خواست در اسرع وقت اصلاحات را پیاده کند و دولت هم در این راستا عمل خواهد کرد.