جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / سبک زندگی / رابطه و ازدواج / هیچ کس نمیتواند نیمه گمشده شما باشد

هیچ کس نمیتواند نیمه گمشده شما باشد

نیمه گمشده

در ازدواج به دنبال نیمه گمشده تان نباشید

همه افراد تلاش می کنند تا فردی را که انتخاب کنند تا حداقل خصوصیاتی را که در نظر دارند، داشته باشد اما ازدواج به عنوان یک ارتباط عاطفی طولانی مدت و متعهدانه، همانقدر که ساده به نظر می رسد، پیچیدگی های ویژه ای هم دارد.

تلاش برای پیدا کردن نیمه گمشده، نیمه کامل کننده و تلاش برای کامل شدن یک ایده اشتباه و رایج است که بیشتر از هر چیز در تربیت اشتباه به ارث رسیده است. متأسفانه هیچ کس قرار نیست ما را کامل کند ما با نقص هایمان باقی خواهیم ماند مگر اینکه بخواهیم آنها را به خاطر خودمان اصلاح کنیم.

برای اینکه آدم بهتری باشیم هیچ کس نمی تواند بجز خود ما تلاش کند. در واقع این یک تلاش فردی است. ما با دیگران ارتباط برقرار نمی کنیم تا کامل شویم ما در کنار دیگران فقط می توانیم بیشتر یاد بگیریم و بیشتر تجربه کنیم.

نیمه گمشده

جستجوی نیمه گمشده

هرگز نمی فهمید احساس دیگری دقیقاً چیست

فقط به این دلیل که یک زوج هستید و همدیگر را در بسیاری از جنبه ها شناخته اید به معنای آن نیست که همه افکار، ایده ها و تصورات هم را می شناسید. شما حتی نمی توانید از تصور دیگری راجع به خودتان کاملاً مطمئن شوید. به همین دلیل نمی توانید انتظار داشته باشید هر چیزی را که دیگری واقعاً فکر یا احساس می کند بشناسید.

یادتان باشد

– ما حتی نمی توانیم با اطمینان و صراحت درباره تجربه های مشترک از واژه «ما» استفاده کنیم. چیزی که یک نفر در یک موقعیت مشترک احساس می کند شاید کاملاً با تصور و احساس ما فرق داشته باشد.

– ما نباید از قول و زبان دیگری حرف بزنیم. چون ما کامل کننده هم نیستیم.

– اینکه فکر کنیم همه چیز را درباره هم می دانیم گمراه کننده است. همیشه چیزهای تازه ای درباره ما و دیگران وجود دارد که کسی از آن خبردار نیست.

ما به کمال مطلوب نمی رسیم

هیچ کس نمی تواند کافی باشد. شما در موارد زیادی ضعیف و ناتوان هستید. تصورایده آلی که از یکدیگر دارید معمولاً با شکست مواجه می شود چون اشتباهات و خطاها اجتناب ناپذیرند. پس بهتر است تصویر آرمانی و کامل شریک زندگی تان را تغییر بدهید. او واقعاً کامل و بی نقص نیست. در عین حال شما نباید شریک زندگی تان را به خاطر اینکه کامل نیست متهم کنید و لازم نیست ضعف های شریک رابطه را بیشتر از آنچه هست ببینید.

از رابطه عاشقانه دست برندارید

یک پیوند عاطفی قوی در یک رابطه معنا دار وعاشقانه شکل می گیرد. رابطه عاشقانه شما با رعایت هویت فردی یکدیگر و عشق ورزی به کسی که در کنارتان است ایجاد می شود. با این حال شما نباید طوری رفتار کنید که گویا شریک زندگی تان تنها آدم ارزشمند و مورد احترام است. رؤیاپردازی درباره عشق اشتباه است. یاد بگیرید به جای خیال پردازی، عشق ورزی را نشان بدهید و دلایل دوست داشتن را بشناسید.

نیمه گمشده

جذب نیمه گمشده

نیمه گمشده

در صورتیکه نیمه گمشده هر انسانی در وجود خود اوست که با کشف آن می تواند به تکامل برسد. افرادی که معتقد به این انحراف فکری هستند، متاسفانه به اشتباه جذب نقطه ی مقابل خود می شوند. و این مسئله چون هیچ ریشه ای در وجود حقیقی فرد ندارد، بزودی از بین می رود. به عنوان مثال فردی گوشه گیر را در نظر بگیرید که به خاطر عدم پذیرش صفات واقعی خود، به یک فرد اجتماعی با روابط عمومی بالا جذب می شود و با او وارد رابطه می شود.

شاید در ابتدا به خاطر جذابیت های جنسی یا هیجانات کاذب تصور کند نیمه گمشده اوست و بتواند در کنار او زندگی کند، اما پس از کاهش هورمونهای جنسی و هیجانی که معمولا بین ۲ تا ۵ سال اتفاق می افتد، این رابطه رو به افول و معمولا به یک طلاق حقوقی و یا عاطفی منجر می شود. این مسئله را همیشه در ذهن خود داشته باشیم که لازمه ی تداوم یک ارتباط، وجود نقاط اشتراک و شباهت بسیار است. اگرچه تشابه زیاد در ابتدا دارای جذابیت زیاد نیست، اما در طولانی مدت تبدیل به یک رابطه ی صمیمی و مداوم می شود.

همچنین به یاد داشته باشیم که افرادی که جذب افرادی می شوند که نقطه ی متضاد شخصیتی آنها هستند، از عدم پذیرش خود واقعی خودشان رنج می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *