برند لوکس وی (Wey) متعلق به شرکت چینی گریت وال در نمایشگاه خودروی شانگهای سال گذشته هاچ‌بکی با ظاهر کلاسیک و قدیمی را در قالب یک کانسپت رونمایی کرد. این شرکت اما قصد تولید این خودرو را دارد و حالا تصاویری از نسخه تولیدی آن منتشر شده است. پس از دو مدل الکتریکی پانک کت و بالت کت از برند اورا (Ora)، وی یوآنمینگ سومین خودرو از گروه گریت وال است که با طراحی کلاسیک معرفی می‌شود.

طراحی بیرونی نسخه تولیدی این خودرو نسبت به کانسپتی که در نمایشگاه شانگهای دیدیم کمی تغییرات داشته است که در جلوپنجره، چراغ‌های جلو و سپرها دیده می‌شود. یکی دیگر از تغییرات قابل‌توجه یوآنمینگ هم آینه‌های جانبی آن است که با همان فرم سنتی، بزرگ‌تر از قبل شده‌اند. بااین‌حال، فرم کلی خودرو دست‌نخورده باقیمانده و همچنان مثل نسخه کانسپت، کاملاً کلاسیک به نظر می‌رسد.

وی یوآنمینگ روی پلت‌فرم مشترکی با اورا پانک کت ساخته شده و بنابراین از لحاظ ابعاد و اندازه بسیار به آن نزدیک است. البته این هاچ‌بک جدید با ۴,۸۳۰ میلی‌متر طول، ۱,۹۹۵ میلی‌متر عرض و ۱,۷۲۵ میلی‌متر ارتفاع، ۸۱ میلی‌متر کشیده‌تر و ۶ میلی‌متر عریض‌تر از پانک کت است. فاصله محوری این خودرو نیز ۲,۹۱۵ میلی‌متر است؛ اما با وجود ابعاد بزرگ‌تر، یوآنمینگ با ۲۱۵۵ کیلوگرم وزن در نسخه محرک جلو و ۲۲۷۰ کیلوگرم در نسخه چهارچرخ محرک، از پانک کت ۲۳۵۰ کیلوگرمی سبک‌تر است.

یوآنمینگ با قوای محرکه پلاگین‌هیبریدی ارائه می‌شود که از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ بنزینی با ۱۵۶ اسب بخار قدرت به همراه سیستم هیبریدی ساخت خود گریت وال تشکیل شده است. فعلاً مجموع خروجی و مشخصات کامل این قوای محرکه منتشر نشده ولی ممکن است همان نمونه‌ای باشد که در کراس‌اوور پلاگین‌هیبریدی وی موکا ارائه می‌شود.

نسخه محرک جلوی این خودرو از یک موتور الکتریکی ۱۷۷ اسب بخاری و مجموع خروجی ۳۹۶ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد درحالی‌که نسخه چهارچرخ محرک آن یک موتور الکتریکی دیگر با ۱۸۴ اسب بخار قدرت هم در عقب دارد که مجموع خروجی را به ۴۸۳ اسب بخار قدرت و ۷۶۲ نیوتن متر گشتاور می‌رساند. برای موکا باطری‌های ۳۹.۶۷ کیلووات ساعتی NMC ارائه می‌شود و بنابراین احتمالاً یوآنمینگ هم به همین باطری‌ها مجهز خواهد شد.