یکی از جذاب‌ترین نیسان اسکای لاین R34 GT-R های بازار آمریکا روانه بازار فروش شده و البته برای دستیابی به آن باید قیمت گزافی را پرداخت کنید. این خودرو که مشاهده می‌کنید از نوع V-Spec II سال ۲۰۰۱ بوده و ظاهراً تنها ۱۶ دستگاه از آن توسط شرکت موتورکس روانه بازار آمریکا شده‌اند. اگر این دلایل برای خرید اسکای لاین موردبحث کافی نیستند پس باید بدانید پاول واکر فقید این خودرو را برای مدت زیادی رانده است. هایو اتو گروپ این خودرو را می‌فروشد و خاطرنشان می‌سازد GT-R V-Spec II موردبحث از همان رنگ آبی مدل مشهور رانده شده توسط واکر در فیلم سریع و خشن استفاده می‌کند.

خودروی موردبحث برای تردد در جاده‌ها منع قانونی ندارد و در کالیفرنیا ثبت شده و البته برخی تغییرات عمیق و جذاب در آن رخ داده‌اند. سیستم تعلیق خودرو هم‌اکنون از فنرهای پیچ با تنظیم الکترونیکی سود می‌برد. رینگ‌های ساگا TE37 نیز با طراحی خودرو هماهنگی بی‌نظیری دارند. به این موارد باید سیستم اگزوز از جنس فولاد ضدزنگ و پوشش متمایز طلایی بی اف گوودریچ را نیز اضافه کنیم. در اسناد این خودرو آمده که از میان ۱۸۵۵ دستگاه GT-R V-Spec II تولیدی توسط نیسان این خودرو شماره ۶۷۲ را دارد.

قلب تپنده این خودرو از نوع ۶ سیلندر ۲.۶ لیتری توئین توربو است که قدرت ۲۷۶ اسب بخاری و گشتاور ۳۹۲ نیوتون متری تولید می‌کند. البته اسکای لاین موردبحث زمانی تولید شد که ژاپنی‌ها “توافق جنتلمن‌ها” را امضا کرده‌اند. طی این توافق ژاپنی‌ها قبول کردند قدرت محصولات پرفورمنس خود را به ۲۷۶ اسب بخار محدود کنند اما خروجی محصولات پرفورمنس آن زمان در واقع بیشتر از این ارقام بود.

گفته می‌شود این خودرو اخیراً به لاستیک‌های جدید مجهز شده و تمامی اسناد وارداتش نیز ارائه خواهد شد. کارکرد خودرو نیز حدود ۳۳۷۰۰ کیلومتر اعلام شده است. درباره قیمت باید گفت اگرچه اطلاع دقیقی از پیشنهاد فروشنده نداریم اما حدس می‌زنیم بسیار بیشتر از مقداری باشد که برای یک خودروی عادی می‌پردازیم.