جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / سلامتی / نورهایی که باروری را به شدت کاهش می دهند

نورهایی که باروری را به شدت کاهش می دهند

کاهش باروری

اشتباهی ساده که شانس باروری را کاهش می دهد

اگر تمایل به باردار شدن دارید ابتدا این متن را مطالعه کنیدتا از یکی از دلایل کاهش باروری مطلع شوید. آیا تا دیر وقت تلویزیون تماشا می کنید؟ آیا تا دیروقت با موبایلتان بازی می کنید؟ آیا چراغ خواب اتاق را در طول شب روشن نگه می دارید ؟ همه ی این نور ها مصنوعی است.

طبق نظر کارشناسان اگر قصد باردار شدن دارید، این کارها بسیار مضر هستند و تا حدی شانس بارداری را کاهش می دهد. که در این مقاله از جالبز به جزئیات بیشتر می پردازیم.

هشدار :نورهایی که قدرت باروری را کاهش می دهند

کارشناسان ژاپنی هشدار داده اند که در معرض نور های مصنوعی بودن بسیار مضر و شانس باروری را کاهش می دهد. این اکتشاف روی موش های ماده انجام شد و متوجه شدند که وقتی موش در طول شب در معرض نور مصنوعی قرار بگیرند در خطر ناباروری قرار می گیرند.

کاهش باروری

آیا ارتباطی بین باروری و نور وجود دارد؟

نور روی نظم شبانه روزی بدن تاثیر می گذارد. از الگوی خواب تا چرخه ی قاعده گی ساعت بدن نیازمند مدیریت عملکرد بدن است که ملاتونین نقش کمی را در این پروسه ایفا می کند.

وقتی هوا تاریک می شود به مغز سیگنال هایی می رسد که ملاتونین آزاد می کند و فرد احساس خواب آلودگی می کند اما وقتی این فضا را با نور مصنوعی پر میکنید چرخه ی خواب دچار اختلال می شود، چون نمی تواند به اندازه کافی ملاتونین آزاد کند.

سطح ملاتونین روی هورمون های تولید مثل مانند ( پروژسترون ، استروژن ) تاثیر می گذارد. این ارتباط بین باروری و نور است. مطالعاتی که روی موش ها انجام شده، ثابت کرده خانم هایی که بالای ۳۵ سال هستند باید بیشتر مراقب نور های مصنوعی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *