این ونِ جدید و لوکس مکسوس است؛ میفا ۹ (MIFA 9). در این محتوا به سراغ معرفی جدیدترین ام پی وی لوکس از سرزمین اژدها آمده ایم که برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ در نمایشگاه اتومبیل گوانگژو رونمایی شد و حال به تولید انبوه رسیده است.

معرفی مکسوس
مکسوس زیرشاخه سایک محسوب می شود و براساس برند انگلیسی LDV Maxus که در سال ۲۰۱۰ توسط سایک چین خریداری شد، شکل گرفته است. عمده فعالیت ال دی وی ساخت ون های تجاری و مسافری بود و این شرکت در سال ۲۰۰۸ اعلام ورشکستگی کرد تا آن که در سال ۲۰۱۰ توسط مالک جدید خود یعنی سایک و به عنوان یک زیرشاخه چینی از برند سایک حیاتی دوباره یافت.

طراحی ظاهری سایک مکسوس میفا ۹
پیش از هر چیز جالب است بدانید که نام میفا از پلتفرم جدید و ماژولار این خودرو با نام کامل Maxus Intelligent Flexible Architecture واژه سازی شده است.

در نمای جلوی میفا شکل و شمایل یک خودرو الکتریکی کاملاً قابل مشاهده است. چراغ های باریک که در لبه کاپوت جانمایی شده اند، تا حدودی ما را به یاد ون جدید هیوندای یعنی استاریا می‌اندازند. سپر حالتی عضلانی دارد و گریل خودرو به سبک نمونه های الکتریکی مسدود شده است.

در نمای عقب هم چراغ های به هم پیوسته با سبک طراحی جذاب را شاهد هستیم که با رسیدن به کناره ها، دارای دو انشعاب می شوند و یکی در راستای ستون انتهایی خودرو و دیگری به صورت موازی با لبه پنجره های کناری امتداد می یابند.

داخل کابین چه خبر است؟
در بخش داخلی نیز شاهد طرحی بسیار مدرن و صد البته لوکس هستیم، به نحوی که داشبورد خودرو به هیچ عنوان شما را به یاد ام پی وی های معمول در بازار نخواهد انداخت.

یک پنل مشکی رنگ با سه نمایشگر مجزا، تمام عرض داشبورد را درنوردیده است؛ دوربین ارتباط داخلی، دوربین ۳۶۰، دوربین ثبت وقایع‌، رادارهای موج میلی متری و سایر سیستم های کمک رانندگی، تنها بخشی از امکانات این ون جذاب چینی به شمار می آیند.

جالب آن که در حافظه سیستم خودران این ون، ۳۲۷ هزار کیلومتر جاده بارگزاری شده است و این مپ قابلیت به روزرسانی نیز دارد.

چینش صندلی های میفا ۹ ترتیب ۲+۲+۲ دارد و تمامی صندلی ها دارای تنظیمات برقی هستند و گرم‌کن و ماساژور از دیگر امکانات صندلی های این خودرو به شمار می آیند. برای سرنشینان ردیف دوم دو مانیتور ۱۰.۱ اینچی هم لحاظ شده است.

مشخصات فنی میفا ۹
میفا ۹ با یک موتور الکتریکی با ظرفیت باتری ۹۰ کیلووات ساعتی عرضه خواهد شد. باتری های این خودرو دست پرورده شرکت CATL هستند.

حداکثر قدرت پیشرانه الکتریکی میفا ۹، عدد ۲۴۱ اسب بخار و گشتاور آن نیز ۳۵۰ نیوتن متر اعلام شده است. میفا ۹ با مشخصات مذکور با هر بار شارژ کامل بر طبق استاندارد NEDC قادر به پیمایش مسافتی در حدود ۵۶۰ کیلومتر است.

سایک قصد دارد در سال ۲۰۲۳، مسافت قابل پیمایش میفا را به عددی فراتر از ۶۵۰ کیلومتر برساند.

قیمت سایک مکسوس میفا ۹
کمپانی سایک اعلام کرده است که میفا ۹ با توجه به سطح تجهیزات و امکانات رفاهی و ایمنی، در بازه قیمتی ۴۰۲۰۰ تا ۵۶۷۰۰ دلار عرضه خواهد شد.