جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

مقایسه چانگان CS۳۵ با هایما S۷

جالبز/ یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، چانگان CS35 با هایما S7 است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.  

معرفی چانگان CS۳۵:

چانگان CS۳۵، خودرویی ساخت کشور چین است که در سال ۲۰۱۳ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۵۹۸ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۲۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۶۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۴ سرعته خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۲ لیتر است.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به سانروف ، کروز کنترل ، مجهز به سیستم ضد سرقت (Immobilizer) ، کامپیوتر اطلاعات سفر ، صندلی چرمی ، قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت ، سنسور پارک دنده عقب ، هشدار دهنده بسته نبودن کمربند ایمنی ، دکمه‌های تنظیم بر روی فرمان/ قابلیت تنظیم ارتفاع ، چراغ‌های جلو هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع ، شیشه بالابر برقی ، جلو و عقب ، چراغ مه شکن عقب ، زیر آرنجی مرکزی عقب اشاره کرد.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

همچنین این خودرو مجهز به سیستم تهویه مطبوع ، آینه‌های جانبی برقی مجهز به چراغ راهنما ، آینه‌های جانبی با قابلیت تاشو برقی ، کمربند‌های ایمنی مجهز به سیستم پیش کشنده و قابل تنظیم ارتفاع ، ریموت کنترل تاشو ، قفل مرکزی ، گرمکن شیشه عقب ، چراغ مطالعه ، ریموت کنترل ، برف پاک کن عقب است.

معرفی هایما S۷:

هایما S۷، خودرویی ساخت کشور چین است که در سال ۲۰۱۴ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۹۹۵ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۴۸ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۸۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ سرعته خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۶۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۵.۸ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۸.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۱ لیتر است.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به سامانه کنترل فشار باد تایر‌ها TPMS ، دوربین دنده عقب ، کامپیوتر سفری ، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک ، آینه‌ی داخلی الکتروکرومیک ، آینه‌های جانبی گرمکن دار بهمراه امکان تاشوندگی برقی ، سانروف و شیشه‌های برقی تمامی سرنشینان ، صندلی‌های چرمی – صندلی‌های در جلو مجهز به گرمکن و برای راننده دارای تنظیمات برقی ۸ جهته ، کیلس و استارتر دکمه‌ای ، کروز کنترل ، چراغ روز بهمراه تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل اشاره کرد.

مقایسه چانگان CS35 با هایما S7 + مشخصات فنی

خودرو
چانگان CS35هایما S7
کشور سازنده
چینچین
سال (طراحی)
۲۰۱۳۲۰۱۴
موتور
۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور
۱۵۹۸سی سی۱۹۹۵سی سی
حداکثر قدرت
۱۲۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه۱۴۸ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
۱۶۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه۱۸۰ نیوتن متر در ۴۵۰۰ دور در دقیقه
جعبه دنده
۴ سرعته خودکار۵ سرعته خودکار
شتاب ۰ تا ۱۰۰
۱۵ ثانیه۱۵.۸ ثانیه
حداکثر سرعت
۱۸۰ کیلومتر در ساعت۱۶۵ کیلومتر در ساعت
وزن
۱۲۹۰ کیلوگرم۱۵۴۵ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
۴۱۶۰ طول ، ۱۸۱۰ عرض ، ۱۶۷۰ ارتفاع۴۴۹۸ طول ، ۱۸۳۰ عرض ، ۱۷۳۰ ارتفاع
فاصله بین دو محور
۲۵۶۰ میلیمتر۲۶۱۹ میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی
۷.۲ لیتر در هر صد کیلومتر۸.۸ لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
۵۲ لیتر۶۱ لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو ۴یورو ۵
ترمز و پایداری
ترمزهای دیسکی در جلو و عقب – سیستم‌های ESP، TCS و HBA – ABS ، EBDسیستم های ترمز و پایداری شامل ترمز ضد قفل ABS ، ترمز کمکی BAS ، کنترل کشش TCS ، پایداری الکترونیکی ESP
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو – کیسه هوای جانبی – مجموعاً ۴ کیسه هواکیسه هوای راننده و سرنشین کناری و ایربگ های جانبی (جمعاً ۴ عدد)
سیستم صوتی
سیستم صوتی مجهز به رادیو و قابلیت پخش CD و با قابلیت پخش MP3 وپورت USB ، مجهز به ۶ بلندگونمایشگر ۷ اینچی لمسی با GPS ، بلوتوث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code