مشکلات مخلوط کن

بررسی دلیل هر نوع مشکل دستگاه مخلوط کن یا میکسر خانگی

میکسر ها جزء لوازم خیلی کاربردی هستند که‌ نه تنها در خانه، بلکه در هتل ها و رستوران ها هم استفاده می شوند. از آنجایی که آماده سازی غذا را آسان می کنند؛ در نتیجه در زمان و انرژی هم صرفه جویی زیادی خواهد کرد.

استفاده از این وسیله بسیار راحت است؛ اما از طرفی هم ممکن است مشکلاتی در میکسر وجود داشته باشد که نسبت به آن بی توجه باشید و کار کردن با دستگاه را ادامه دهید تا جایی که بسوزد و دیگر کاری از دستتان بر نیاید. در این قسمت از جالبز علائمی را به شما معرفی خواهیم کرد که با شناخت آن ها از خرابی و سوختن دستگاه میکسر خود پیشگیری خواهید کرد.

کار نکردنِ مخلوط کن

اگر میکسر قدیمی شده، احتمالا با این مشکل روبرو شوید. در این شرایط دلایل مختلفی مانند پارگی سیم برق، نارسایی دمایی، مشکلات مربوط به دکمه سوئیچ، شکنندگی قطعه ای داخل میکسر، آسیب به تیغه ها یا مشکل موتور دستگاه وجود دارد که حتما باید بررسی شود.

مخلوط کن خراب

قطع شدن مخلوط کن وسط کار

گاهی اوقات متوجه می شوید که میکسر به طور اتوماتیک وسط کار قطع می شود که معمولاً به خاطر جریان برق خیلی قوی، داغ کردن بیش از حد موتور، مشکلات تیغه دستگاه یا تغییر نیرو اتفاق می افتد.

مشکلات سوئیچ مخلوط کن

میکسر ها معمولاً با چند دکمه سوئیچ کار می کنند. سرعت تیغه بستگی به این دارد که کدام سوئیچ را فشار داده اید. عملکرد نامناسب آن ها باعث می شود که دستگاه مشکلاتی را از خودش نشان دهد.

گیر کردن تیغه دستگاه مخلوط کن

یکی دیگر از مشکلات میکسر این است که تیغه دستگاه به درستی کار نمی کند که علت هم کثیف بودن و گیر کردن اجزای مواد غذایی لابه لای آن است.

تیغه مخلوط کن

روشن نشدن مخلوط کن

یکی از مشکلات این است که میکسر به طور کامل کار نمی کند و روشن نمی شود که در چنین حالتی احتمالاً فیوز مشکل دارد.

سرعت پایین مخلوط کن

گاهی اوقات سرعت میکسر پایین می آید و ثباتی ندارد. زمانی این اتفاق می افتد که براش ها یا تیغه ها دچار مشکل شده یا خیلی نازک شده اند.

بوی سوختگی مخلوط کن

معمولا میکسر ها هنگام کار کردن بوی تندی از خودشان تولید می کنند که این اتفاق غیر طبیعی نیست؛ اما اگر بوی سوختگی نیز به همراه داشته باشد؛ یعنی سریعا باید به آن توجه کنید. این اتفاق زمانی می افتد که دمای میکسر خیلی بالا است و باید آن را خاموش کرده و صبر کنید تا خنک شود.

ایرادات مخلوط کن

ایجاد صدای سوت و کار نکردن دستگاه

اگر متوجه شدید که میکسر صدای سوت می دهد و تیغه آن می چرخد اما کار نمی کند، این به خاطر کاهش قدرت موتور دستگاه است که باید به فرد متخصص نشان داده شود.

جرقه زدن مخلوط کن

هر زمان که متوجه شدید میکسر جرقه می زند؛ یعنی جریان برق کوتاه دچار مشکل شده است که باید بررسی شود تا هر چه سریع تر مشکل برطرف گردد.

لرزش دستگاه مخلوط کن حینِ کار

سفت شدن براش ها و تیغه ها، پارگی یا شکنندگی هر کدام از قطعه ها داخل میکسر و یا آسیب به تیغه ها ممکن است عامل ایجاد لرزش دستگاه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *