رفتار با زن غرغرو

بهترین راه ها برای نجات از غر زدن های همسرتان

چنانچه در زندگی مشترک غر زدن بیش از حد باشد موجب می شود که دلسردی و در بعضی مواقع نفرت در زندگی حاکم شود و این امر به مرور زمان تاثیر بسیار مخربی روی روان هر دو طرف گذاشته و در نهایت زندگی را به کام آن ها تلخ می کند. غر زدن یک نوع پاسخ ساده انگارانه می باشد که در موقعیت های مختلف از فردی که احساس ناکامی و درماندگی، بی کسی، بدبینی، ناامیدی و … می کند سر میزند، در این مواقع بروز احساسات درونی ناپخته بیشتر مد نظر کسی است که مدام در حال غر زدن است که با بیان نامناسب، نارسا، کلیشه ای سعی در ابراز نارضایتی خود می کند در بسیاری از مواقع این رفتارهای نابجا به یک نوع واکنش عادی و تکراری تبدیل می شود و افراد در بیان احساسات خود مدام این رفتارها را تکرار می کنند و این اتفاق به تدریج باعث نفرت جدایی ، دوری ، کینه و سردی در رابطه زوجین می شود.

از آنجایی که زنان بیش از مردان نیاز به ارتباط کلامی دارند، از هر ابزاری برای ارتباط برقرار کردن به کار میبرند تا هیجانات خود را بروز دهند بنابر این این تفکر که غر زدن تنها مختص به زنان است در ذهن بسیاری افراد تقویت می شود.

ممکن است زن و مرد برای اینکه خواسته ها و نیازهایشان ارضا شود غر زدن را تدبیری نتیجه بخش تصور کنند غافل از اینکه این شیوه بسیار ناکارآمد و نامناسب است و البته گزینه مناسبی برای کسب نیازهای هدفمندانه مخصوصآ نیاز به توجه نیست. شما برای اینکه شرایط به وجود آمده را آرام کنید و وضعیت روحی خود را سر و سامان دهید حتماً باید با تکنیک ها و راهکارهای روانشناسی در این باره آشنا باشید.

درمان زن غرغرو 

علت های غر زدن زنان در چیست؟

چنانچه زنی پاسخ مناسبی برای نیازهایش دریافت کند یا به عبارتی همسرش گوش شنوایی برای حرف های او باشد و واکنش منطقی تری از خود بروز دهد، زن نیز غر زدن خود را ادامه نمی دهد. باید بدانید غر زدن چاره کار نمی باشد اما متاسفانه بسیاری از افراد در زندگی زناشویی خود به این مسئله واقف نیستند احساس می کنند که می توانند با غر زدن آرامش برسند در صورتی که سخت در اشتباه هستند و این رفتارهای نامناسب بیشتر آنها را از خواسته هایشان دور میکند، امکان دارد نق زدن های او تجربیات تلخ دوران کودکی و نوجوانی اش ارتباط داشته باشد و گاهی حتی بخاطر پیش آمدن حادثه یا واقعه ای نیست بلکه به نوعی ابزاری برای کنترل گری می باشد و زنان فکر می کنند که با این روش می توانند همسر خودشان را متقاعد کنند.

با یک دید عمیق و موشکافانه به تاثیرات غرولند کردن می توان دریافت که این کار موجب می شود که شما در معرض خطر از دست دادن چیزهای بسیاری قرار بگیرید و این ریسک را نمی توانید بکنید و اگر غر بزنید حتماً به خواسته خود می رسید چرا که این امکان وجود دارد که چیزهای بسیار زیاد دیگری را از دست بدهید.

 زن های غرغرو

راهکار و رفتار صحیح با زن غرغرو

رها شدن از غرولندهای همسر و کنار آمدن با آن کار آسانی نیست، مخصوصآ اگر طرف مقابلتان اعصاب آرامی نداشته باشد، این رفتارهای همسر شما ریشه در تفکرات و ذهن او دارد، در واقع در بیشتر اوقات مربوط به آن چیزی که انجام داده اند یا حرفی که می زنند نمی شود، بنابر این دانستن چیزی که موجب آشفتگی همسرتان شده است بسیار به شما کمک خواهد کرد که که بتوانید با او کنار بیایید و به سرعت آرامش او را بازگردانید. در اینجا ما به شما چندین راهکار معرفی می کنیم که شما با به کارگیری آنها در زندگی مشترکتان می توانید مانع به وجود آمدن بسیاری از مشکلات بزرگ شوید برای افزایش آگاهی خود جهت برقراری ارتباط موثر و خوب با همسر خود در ادامه با این بخش از خانواده پلاس جالبز همراه باشید.

با تفاوت های فیزیولوژیکی همدیگر آشنا شوید

تفاوت های بسیاری در رفتارها، قیافه و شخصیت همه افراد وجود دارد در میان این تفاوت ها، تفاوت جنسی یکی از اساسی ترین آنهاست. این مسئله تاثیر منفی و مثبت بسیار زیادی در زندگی زناشویی دارد. زن و مرد با توجه به اینکه تفاوت های بسیار زیادی نسبت به هم دارند می توانند با ارتباطی سازنده و بدون تنش در کنار یکدیگر به خوبی و خوشی زندگی کنند. باید بدانید که بسیاری از اختلافات و مشکلات زناشویی مثل غرولند های یکی از طرفین ناشی از همین ندانستن تفاوت ها می باشد.

زمانی که زن و مرد تفاوت های جنسی همدیگر را نمیشناسند کشمکش های بسیار فراوانی در رابطه آنها ایجاد می شود و این باعث می شود که شروع به نق زدن بکنند چرا که احساسشان این است که اگر نق بزنند و مدام شاکی باشند می توانند به جایی برسند.

عواطف و احساسات نقش بسیار مهمی را در غرولند کردن ایفا می کند به همین علت است که زنها بیش از مردان غر می زنند چراکه برای آنها بیان نیازهای رابطه ی خود به طور مستقیم بسیار دشوار است بنابراین این کار را به جای اینکه با احساسات و عواطف خاصی بیان کنند با شکایت و نق زدن بروز می دهند ولی از این موضوع غافل هستند که مردها در این مواقع توانایی درک خواسته ها و نیازهای آنها را از لابلای رفتار های بدشان ندارند که در نهایت یک چرخه بد و خشنی به راه می افتد و به تدریج مردها از خواسته های اصلی زنان فاصله می گیرند و این فاصله باعث مشکلات و غر زدن های بسیار زیادی می شود.

از زمان صحبت کردن غافل نشوید

زمان گفتگو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زن و مرد برای آغاز گفتگو به زمان و موقعیت مناسبی نیازمند هستند، چراکه این موضوع را می دانید که مطمئنآ زمانی که زن از کارهای خانه و پخت و پز تمام شده است ایراد گرفتن از کار او و یا گیر دادن به او باعث می شود که او از سر خستگی بد خلق شود و مدام غر بزند این موضوع در مردها هم نیز صادق است و هر زنی باید بداند که انتقاد از مردی که خسته و کوفته و سر کار برگشته کار بسیار اشتباهی است و خواسته زن و مرد هر چقدر هم که منطقی باشد با مطرح کردن آن در این تایم حساس نتیجه بخش نخواهد بود بنابراین باید زمان گفتگو را مد نظر داشته باشید.

اثبات جایگاه خود به عنوان همسر

از موثرترین روش ها برای برخورد مناسب شما با همسر غرغرو، اثبات جایگاه خودتان به عنوان یک همسر می باشد. شما باید بدون هیچ احساس هیجانی و در آرامش کامل او را توجیه کنید که بایستی ادب و احترام خود را در مقابل یک همسر حفظ کند و به او این اطمینان را بدهید که در یک موقعیت بهتر و مناسب درباره موضوعی که او را ناراحت کرده است گفت و گویی خواهید کرد. چنانچه به هیچ عنوان و با هیچ راهی نتوانستید او را متقاعد کنید و همچنان به نق زدن خود ادامه داد به مدت کوتاهی از خانه خارج شوید تا او بتواند بر احساسات خود غلبه کند.

زن های غرغرو 

کلمات رکیک و تند ممنوع به کار نبرید

مواقعی که زن ها غر میزنند، بعضی از مردان به شدت از کوره در می روند و شروع به داد و بیداد کردن کرده و مدام خطاب به زن خود میگویند با وجود چنین زندگی خوبی چرا باید احساس بدبختی کنی و نق و نوق کنی؟ و سپس از داشتن چنین همسر غرغرویی ابراز پشیمانی می کنند. این وضعیت و شرایط منجر می شود که هرکدام از زوجین طرف مقابل خود را متهم کرده و او را مقصر تمامی اتفاقات بداند و همینطور بدرفتاری ها و غر زدن ها ادامه پیدا می کند و مشکلات همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند. بنابر این تاکید می کنیم از به کارگیری الفاظ زشت و زننده در مواجهه با غر زدن همسر خود خودداری کنید.

نقش حمایت کننده داشته باشید

سعی کنید همسر خود را حمایت کنید، چرا که زنها همیشه دلشان می خواهد مورد حمایت و توجه شوهرشان قرار بگیرند. حتی چنانچه مخالف کارها و رفتارهای او هستید سعی کنید مخالفت خود را به زمانی موکول کنید که مطمئن هستید او آرام شده است تا بتوانید بحث منطقی تری با او داشته باشید. در بدترین شرایط اتفاق با محبت کردن سپری در مقابل خود قرار دهید و به او اطمینان خاطر بدهید که عصبانیت او را درک می کنید وسپس بعد از تمام شدن عصبانیت همسرتان به یک نتیجه واحد و منطقی برسید.

 حمایت از همسر

خیلی نامحسوس به غرولندهایش بی توجه باشید

به او اجازه دهید که به غر زدن هایش ادامه بدهد چراکه چنانچه شروع به رجزخوانی بکند و هیچ پاسخی از طرف شما نبیند خود به خود آرام می شود.

دانستن دلایل ناخشنودی و نارضایتی اهمیت بسیاری دارد چنانچه ناراحتی به خاطر مسائل کاری شما است پس از اینکه قانعش کردید او را مطمئن کنید که از این پس توجه ویژه ای برایش قائل خواهید شد اما چنانچه از رابطه تان رضایت ندارد به محض فهمیدن درصدد حل و فصل آن برآیید و نگذارید این نارضایتی رابطه شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار دهد.

بذله گویی چاشنی رابطه تان بکنید

شما می توانید بعضی مواقع در رابطه خود و همسرتان از روحیه بذله گویی خود بهره مند شوید و چنانچه این مهارت را داشته باشید بسیاری از راه را طی کرده اید چراکه برخی از خانم ها همین که چند جمله یا حرف خنده دار می شنوند سریع دست از غر زدن بر می دارند. به عنوان مثال جلوی صورتش یک آیینه قرار دهید و به او بگویید که زمانی که غرولند می کند به چه شکلی در می آید و یا حتی می توانید از حرکات بامزه استفاده کنید و با این کار او را از جنگی که قرار است شروع کند منصرف کنید حتی می توانید از او تعریف و تمجید کنید به عنوان مثال از مدل مو ها و چهره اش تعریف کنید و به او بگویید که خیلی جذاب تر از قبل شده است.

غر زدن 

امنیت خانه را فراهم کنید

پیش از این هم در خانواده پلاس جالبز اشاره کردیم که فراموش نکنید احساس امنیت یکی از مهمترین نیازهای زنان در زندگیشان است که از راههای متفاوتی ایجاد می شود ولی مهم ترین این راه ها احساس امنیت عاطفی و امنیت مالی می باشد. چنانچه شما توانایی این را داشته باشید که در این دو زمینه به همسر خود اطمینان و آرامش بدهید و شرایط ویژه ای برای او فراهم کنید چراکه برایش بسیار ارزشمند و ستودنی است. این حس اطمینان خاطر را سعی کنید هر روز به او ببخشید تا آرامش درونی اش را را کسب کند و دست از غرولند کردن بردارد، کمک کردن در کارهای خانه، خریدن ای شاخه گل، یک شام بیرون، یک هدیه بی مناسبت و … از جمله راه هایی است که زنان با آنها احساس می کنند که یک زندگی پر از امنیت با همسری عاشق دارند.

گوش شنونده ای برای همسر خود باشید

زمانی که همسر شما شروع به حرف زدن میکند در واقع می خواهد به شما نشان دهد که دوست دارد چیزی به شما بگوید که شما گوش شنوایی برای حرف هایش نیستید به خاطر همین به قدری غر می زند که بالاخره شما به صدای او گوش دهید. ممکن است تنها کوتاهی شما این باشد که به حد کافی روی رابطه خود با همسرتان کار نکرده اید و توقعات او را بر آورده نکرده اید. فقط تا زمانی که راه ارتباطی وجود دارد که طرف مقابل شما ما در لاک دفاعی خود نرود. در چنین زمانی غرولند کردن روشی بی نتیجه و نادرست برای کسب نیازهای واقعی، بالاخص نیاز به جلب توجه بیشتر می باشد. پس بهترین کار این است که در جهت رفع نیازهای عاطفی همسرتان خیلی بیشتر از قبل به او توجه داشته باشید تا نگرانی ها و غصه های او کاهش پیدا کند و در نهایت آرامش در وجودش برقرار شود.

متاسفانه برخی از مردان به این بخش از موضوع توجهی نمی کنند غافل از اینکه با حرف زدن شان می توانند بار هیجانات منفی را در همسرشان به طور چشمگیری کمتر کنند. پیشنهاد می کنیم با مهارت بسیار بالا از کلمات موثری در کلامتان استفاده کنید و همچنین با آرامش و حوصله به همسرتان گوش فرا دهید چرا که او نیاز به شنیده شدن و دوست داشته شدن و حمایت از طرف شما دارد. 

روز های خوب را یادآوری کنید

زنده کردن روزهای خوب و یادآوریشان بسیار می تواند تاثیرگذار باشد، به این فکر کنید که آیا همسرتان قبل از این هم غرغرو بود یا نه؟ آیا از ته دل میخندید و با تمام وجود در بعضی مواقع و لحظات لذت می برد؟ چنانچه چنین لحظاتی در ذهنتان است تلاشتان این باشد که شرایط و موقعیت های مشابهی در رابطه خود و همسرتان فراهم آورید. به عنوان مثال تعداد تفریحات دو نفره خود را بالا ببرید لحظاتی را به وجود بیاورید که او کمتر به اتفاقات منفی و مشکلات فکر کند.

به نیازهای همسرتان توجه کنید

همه زن ها در زندگی خود خواسته ها و نیازهای بسیار زیادی دارد و دلشان می خواهد خود و فرزندانشان آنگونه باشند که می خواهند. اما این اتفاق در صورتی میسر می شود که مرد از عهده آن خواسته ها بر بیاید. زمانی که خانم ها احساس می کنند که همسرشان منزلت و موقعیت پایین تر از لیاقت خود را کسب کرده اند بسیار ناراحت و شاکی می شوند بدین معنی زمانی که زن می بیند همسرش چیزی که باید بود اما نیست غر زدن ها و شکوه هایش شروع می شود تلاشش این است که با انگیزه دادن به شوهرش، او را موفق تر جلوه دهد. چنانچه همسر شما از آن دسته زنانی است که مشکل روحی و روانی ندارد شک نکنید که از غرولند کردن لذت نمی برد و تنها خواسته اش این است که همسرش در همه دنیا یکی از بهترین ها باشد.

حال انتخاب با خود شماست که غرولند های او را سرزنش و دشنام تعبیر کنید یا اینکه تلاش برای نوعی ابراز علاقه و محبت به شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *