وب‌سایت دیجیاتو – پیمان حسنی: مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه‌های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مدیران مایکروسافت در مصاحبه‌ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آن‌ها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه‌های شغلی رده پایین، به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا افراد مستعد بیشتری را جذب کرده و به نیروی انسانی خود تنوع ببخشد.

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت تنها شرکت بزرگی نیست که موانع سنتی استخدام را کنار می‌زند. گوگل و اپل نیز با در پیش گرفتن رویکردی مشابه و به منظور تنوع بخشیدن به نیروی انسانی خود، افراد مختلف را بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی استخدام می‌کنند.

«ان جانسون» (Ann Johnson) از مدیران ارشد بخش امنیت سایبری مایکروسافت می‌گوید با مدرک دانشگاهی نمی‌توان در مورد عملکرد شغلی فرد قضاوت کرد. او به افراد توصیه می‌کند تا روی تقویت مهارت‌های نرم مثل انجام کارِ گروهی و کنجکاوی تمرکز کنند و اشتیاق بالایی برای خودآموزی و یادگیری سریع داشته باشند.

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

«پینگ لوک» (Ping Look)، از دیگر مدیران بخش امنیت سایبری مایکروسافت می‌گوید کارجویانی که بدون مدرک دانشگاهی برای این شرکت رزومه ارسال می‌کنند، نشان می‌دهند که عزم بالایی دارند و این مساله برای وی اهمیت بالایی دارد:

«برخی شرکت‌ها فقط به خاطر اینکه کارجو مدرک دانشگاهی ندارد، او را به مصاحبه دعوت نمی‌کنند. ما این فرصت را به این دسته از کارجو‌ها می‌دهیم؛ چون نشان می‌دهند که برای به دست آوردن موقعیت شغلی تمایل بالایی دارند. گپ زدن با آن‌ها ایرادی ندارد.»

یکی از مدیران بخش امنیت پلتفرم Azure نیز می‌گوید کارمندانی که مدرک دانشگاهی ندارند، قدرت تیم او را افزایش داده اند.

منبع: Business Insider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *