جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / عجیب ترین شهرهای دنیا کدامند؟!

عجیب ترین شهرهای دنیا کدامند؟!

عجیب ترین شهر

غیر معمول ترین و عجیب ترین شهر دنیا با جالب ترین قوانین و قاعده

هر شهری روی زمین منحصر به فرد است، اما بعضی از نمونه ها انقدر خارق العاده هستند که به سختی می توان باور کرد که آن ها واقعاً وجود دارند، ما عجیب ترین شهرها را روی سیاره پیدا کرده ایم، برخی از آن ها واقعا سزاوار دیدار هستند. این بخش جذاب از جالبز به معرفی عجیب ترین شهرهای دنیا پرداخته است که آشنایی با انها علاوه بر افزایش اطلاعات عمومی برای دقایقی شما را به جاهای متفاوت در دنیا خواهد برد.

۱۲ مورد از غیر معمول ترین و عجیب ترین شهرها در جهان

۱۲. شهری که نمی توانید در آن بمیرید:

شهر لانگیربین در اسوالبارد، یکی از شمالی ترین نقاط دنیاست و مکانی است که در آن شما رسماً نمی توانید بمیرید، در شهر یک قبرستان وجود دارد، اما ۷۰ سال گذشته مورد استفاده قرار نگرفته است، دلیل این امر آب و هوای یخ بندانش است که از تجزیه بدن های مرده جلوگیری می کند و به یک جاذبه برای حیوانات وحشی تبدیل می شود، افرادی که می میرند خیلی زود با هواپیما به سرزمین اصلی نروژ منتقل می شوند.

عجیب ترین شهر دنیا

شهر لانگیربین در اسوالبارد عجیب ترین شهر دنیا

۱۱. شهری بین ۲ ایالت:

شهرهایی هستند که بین ۲ کشور تقسیم شده اند و این پدیده ای رایج است، اما این یکی از همه آن ها غیر عادی تر است، بوسینگن ام هوچرین یک بخش از آلمان است که در سوئیس می باشد، از لحاظ اقتصادی، این شهر قسمتی از سوییس است؛ به لحاظ اداری، بخشی از آلمان است، این شهر آلمانی با واحد پول مرکزی فرانک سوییس است.

این شهر دو کد پستی دارد، یکی آلمانی، و یکی سوییسی، شهروندانش از شماره تلفن های آلمانی و سوییسی استفاده می کنند، آلمانی با فرانک سوئیس به عنوان واحد پول اصلی است و اف سی بوسینگن تنها تیم آلمانی است که در مسابقات قهرمانی سوئیس بازی می کند.

۱۰. جهنمی ترین شهر:

ایالت میشیگان آمریکا جایی است که می توانید جهنم را در آن پیدا کنید، منشا این نام نامشخص است، اما ساکنان این شهر از حفظ این تصویر جهنمی خوشحال هستند، توریست ها با اشتیاق عکس هایی از خودشان را با تابلوهای ” به جهنم خوش آمدید” می اندازند و فروشگاه سوغات محلی، معاملات ضمانت نامه را به ازای هر ۱ مربع زمین در این جهنم ۶.۶۶ دلار به فروش می رساند.

ایالت میشیگان آمریکا

عجیب ترین شهر دنیا شهر جهنمی

۹. یک شهر چینی اتریشی:

چینی ها مشهور به ساخت نمونه های ماهر از هر چیزی در جهان هستند – از جمله کل شهرها، آن ها برای این که بتوانند بدون ترک کشور سفر کنند، تصمیم گرفتند که دهکده اتریشی هالستات را بسازند.

چنانچه در سرگرمی جالبز گفته ایم در ابتدا کلیسایش ساخته شد و به دنبال آن خیابان هایی که دقیقاً شبیه به ساختمان های اصلی به نظر می رسیدند ساخته شدند، به این ترتیب، املاک و مستغلات در هالستات چینی گران تر از املاک اصلی در خود اتریش شد.

۸. آبی ترین شهر دنیا:

دیوارها، درها و حتی پله های شهر زیبای چفچون در مراکش همه به رنگ های آبی مختلف هستند، یک نظریه این است که آن ها توسط یهودیانی نقاشی شده بودند که در اینجا زندگی می کردند و آبی یک رنگ مقدس برای آن ها بوده است، یهودیان اکنون مدت ها است که رفته اند، اما این سنت هنوز باقی مانده است. 

۷. شهر غاری:

ماتماتا در جنوب تونس است و شهری است که هنوز ساختمان های زیرزمینی بربری دارند و در آن ساکن هستند، در دهه ۱۹۷۰، خانه های سطحی در اینجا ساخته شدند، اما بسیاری از محلی ها ترجیح می دهند در خانه های سنتی خود زندگی کنند، طرفداران جنگ ستارگان این مکان را به عنوان خانه لوک اسکای وار می شناسند.

ماتاماتا تونس

ماتماتا عجیب ترین شهر دنیا با ساختمان های زیرزمینی بربری

۶. یک شهر زیر سقف یکی:

کل شهر ویتیر در آلاسکا، در یک ساختمان ۱۴ طبقه ای در ساختمان نظامی سابق قرار دارد، همچنین میزبان تمام مغازه ها، یک پاسگاه پلیس، یک بیمارستان و یک کلیسا است، هدف صرفه جویی در گرمایش از زمانی است که هوا سرد و پر باد و طوفان در تقریباً تمام سال است، جمعیت این شهر ۲۲۰ نفر است.

۵. شهر بیگانگان:

در سال ۱۹۴۷ یک بشقاب پرنده در نزدیکی شهر رازول در نیومکزیکو سقوط کرد، چیزی که واقعاً وجود داشت هنوز موضوع بحث است، اما رزول به طور جهانی به عنوان شهر بیگانگان شناخته شد، این شهر مکان فستیوال هایی با تم آدم فضایی ها است و حتی مک دونالد محلی هم با تصاویری از فضایی ها تزیین شده است.

۴. آخرین شهر آزاد:

اسلب سیتی یک شهر در کالیفرنیا است که عمدتاً توسط دوره گرد ها، بازنشستگان و کسانی که هیچ جایی برای رفتن ندارند، پر شده است، مردم در اینجا بدون آب، برق و یا آدرس در منازل تریلی ها و کلبه ها زندگی می کنند، برنامه های عمومی نیز وجود دارند، مانند مالیات و اجاره، همه اینها به نظر یک دردسر زیاد است، اما بسیاری از کسانی که اینجا بوده اند می گویند در واقع یک مکان بسیار راحت است و مردم شهر آنجا را “آخرین شهر آزاد در آمریکا” می نامند.

اسلب سیتی آمریکا

شهر عجیب و غریب اسلب سیتی در کالیفرنیا

۳. یک شهر در دریای آزاد:

نفت داسلاری، یا “سنگ نفت”، یک شهر صنعتی در آذربایجان است و در سکوهای فلزی در دریای آزاد، بالای یک میدان نفتی قرار گرفته است، این شهر هیچ جمعیت ساکنی ندارد، حدود دو هزار نفر برای چند ماه در این جا کار می کنند.

۲. شهری در سنگ:

شهر ستنیل در لاس بودگاس در اسپانیا، توریست ها را از سراسر جهان جذب می کند – احتمالاً به این دلیل که این شهری سنگی در یک صخره سنگی عظیم ساخته شده است، همانطور که در بخش سرگرمی جالبز می خوانید در اینجا خیابان هایی وجود دارند که می توانید در بالای سرتان به جای آسمان، صخره ها را ببینید، ممکن است به نظر برسد که آن ها در شرف سقوط هستند، اما قرن هاست که این اتفاق نمی افتد.

۱. شهری که تعداد مردگان آن بیش از زنده هایش است.

شهر کلوما در کالیفرنیا ۱۷ قبرستان دارد، تعداد مردگان بر متولد شده ها ۱۰۰۰ به ۱ است! این اتفاق به این دلیل رخ داد که مقامات یک بار تصمیم گرفتند تا همه قبرستان ها را از نزدیکی سان فرانسیسکو منتقل کنند و همه جسدها به اینجا فرستاده شدند.

جمعیت این شهر تنها از قبرکن ها، گل فروش ها و یادبود نویس ها استفاده می کند، اما در دهه ۱۹۸۰، افراد حرفه های دیگری نیز شروع به ساکن شدن در اینجا کردند، شعار امروز شهر این است:”زنده بودن در کلوما عالی است! “

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code