جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / بانوان / شش ترفند برای رهایی از شر آزار اینترنت خانگی

شش ترفند برای رهایی از شر آزار اینترنت خانگی

یکی از معضلات اینترنت خانگی که گریبانگیر اکثر ما ایرانی‌های نیز شدع قطعی مکرر آن است. خب طبیعتا این سوال به جود می‌آسید که علت ماجرا چیست؟ چرا باید دائما با چنین مشکلی سروکار داشته باشیم؟ به هر حال دنیای امروز مبتنی بر اینترنت است و همین هم باعث شده که خیلی از ما خواه ناخواه با این بستر سروکار داشته باشیم. در این مطلب می‌خواهیم کمکی کنیم تا کمتر دچار اینترنت ضعیف در خانه شویم.

شش ترفند برای رهایی از شر آزار اینترنت خانگی

یکی از کارشناسان فناوری نشریه «سان» به این نتیجه رسید که اگر مشکل پهنای باند دارید، شاید مودم  را در جای اشتباهی قرار داده باشید. جیمز هریس، کارشناس علوم و فناوری، می‌گوید انتخاب محل مناسب می‌تواند سخت باشد، به ویژه زمانی که انتخاب آن نقطه بر اساس محل ورود کابل اصلی به خانه شما محدود شده باشد، اما بسیاری از افراد ممکن است خودشان  وضعیت را بدتر کنند.

۱- مودم را پنهان نکنید

دستگاه‌های مودم‌ آنقدر که باید زیبا و تزیینی طراحی نشده‌اند، بنابراین جای تعجب نیست که مردم سعی کنند آن‌ را در کمد قرار دهند یا پنهانش کنند. با این حال، پوشاندن این وسیله زشت تاثیر بسیار بدی بر اتصال اینترنت دارد. این احتمالا رایج‌ترین اشتباه است. نگه داشتن آن در کمد، در جعبه‌ای زیر پله‌ها، یا گذاشتن آن در گوشه‌ای به این معنا است که بیشتر سیگنال وای‌فای خود را مسدود می‌کنید.»

۲- یک مکان مرکزی برای مودم در نظر بگیرید

مودم وای‌فای شما سیگنال را در همه جهت‌ها پخش می‌کند، بنابراین محل قرارگیری آن هر چه مرکزی‌تر باشد، بهتر است. بهترین کار این است که آن را تا حد ممکن نزدیک به وسط خانه خود قرار دهید. در این صورت، می‌تواند سیگنال را تا حد ممکن به جاهای مختلف خانه برساند. قرار دادن آن در جایی مانند پشت پنجره باعث می‌شود تا سیگنال به بیرون فرستاده شود که بدیهی است فایده‌ای ندارد.

شش ترفند برای رهایی از شر آزار اینترنت خانگی

۳- آن را نزدیک آکواریوم ماهی قرار ندهید

اگر آکواریوم ماهی دارید، از قرار دادن مودم خود درست در کنار آن خودداری کنید. اگر یک آکواریوم ماهی در اتاق باشد، تمام امواج رادیویی شما را جذب نخواهد کرد، فقط مانند هر قطعه مبلمان دیگری، آن را مسدود می‌کند.»

۴- وسایل برقی بزرگ نیز تداخل ایجاد می‌کنند

همین نکته در مورد تلویزیون نیز صدق می‌کند؛ مخصوصا اگر از آنتن استفاده می‌کنید. اگر مودم در آشپزخانه است، مطمئن شوید که نزدیک مایکروویو نیست، چرا که این امر واقعا اتصال را مختل می‌کند.

شش ترفند برای رهایی از شر آزار اینترنت خانگی

 ۵- از رادیاتورها هم قطعا باید پرهیز کرد

قرار دادن مودم روی رادیاتورها به دلیل خطر آتش‌سوزی، بسیار خطرناک است. هرگز چنین کاری نکنید. هرچند گرما به خودی خود بر اتصال تاثیر نمی‌گذارد، قطعا باعث خرابی مودم می‌شود.

۶- نخست سرعت پهنای باند خود را بررسی کنید

قبل از تلاش برای جابه‌جایی مودم، بررسی کنید که مشکل از خود سرویس نباشد. باید بتوانید روی دستگاه خود ببینید که چند خط روشن روی وای‌فای دارید. اگر نوارها کامل بودند، ممکن است مشکل اتصال واقعی پهنای باند شما باشد. بنابراین قبل از اینکه تمام سیم‌ها را از جا بیرون بکشید و مودم را در خانه بچرخانید، ببینید آیا وای‌فای شما قوی است یا خیر، و تست سرعت انجام دهید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *