باتوجه به اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد طی امروز یا نهایتا تا آخر هفته جاری تکلیف ادامه یا قطع همکاری با دراگان اسکوچیچ مشخص و نهایی شود.
بعد از بالا گرفتن اختلافات برای ادامه یا قطع همکاری با دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال گمانه‌زنی‌های فراوانی در اینخصوص صورت گرفت تا اینکه در‌ نهایت احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال از تصمیم‌گیری نهایی در اینباره در روز دوشنبه (امروز) خبر داد.
البته مسئولان فدراسیون فوتبال معتقدند تغییری در کار نیست و دراگان اسکوچیچ‌ در جام‌جهانی قطر روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران خواهد نشست، هرچند شاید ظواهر امر حکایت از اتفاقات و تصمیمات دیگری در پشت پرده داشته باشد.
با این حال در‌ همین اثنا گزینه‌های مختلفی برای جانشینی اسکوچیچ مطرح شد از برانکو ایوانکوویچ گرفته تا کارلوس کی‌روش، هر چند در این بین نام چند مربی ایرانی از جمله جواد نکونام و علی دایی نیز به میان آمد.
هرکدام از این گزینه‌ها موافقان و مخالفان خود را در بین اهالی فوتبال و مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش به عنوان متولی دارد، اما‌ آنچه مشخص است باتوجه به مخالفت بالای فوتبالیها، فدراسیون فوتبال و مجلس شورای اسلامی با کی‌روش وجود دارد و از سوی دیگر تکذیب پیشنهاد و حضور‌ برانکو، به‌نظر می‌رسد شانس گزینه ایرانی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام‌جهانی بیشتر از سایر گزینه‌ها باشد و شاید شاهد اتفاقی مانند آنچه پیش از جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه رخ داد باشیم.
در این بین ظاهراً مذاکراتی جدی با دایی صورت گرفته است و هرچند این مربی در ظاهر این موضوع را رد می‌کند، اما با بررسی جوانب امر به نظر می‌رسد مسئولان ورزش کشور و فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده‌اند که تنها کسی که مورد وثوق تمام بازیکنان تیم ملی است و می‌تواند حواشی بوجود آمده را جمع کند، علی دایی به عنوان یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است. البته دایی تا این لحظه به این درخواست پاسخ منفی داده است و اگر روی حرف‌ خود بایستد پرونده گزینه بعدی که به احتمال زیاد جواد نکونام خواهد بود به جریان خواهد افتاد.
نکونام به عنوان یکی از بازیکنان سابق تیم ملی که رکورددار بیشترین بازی ملی است، با وجود اینکه مدت کوتاهی است وارد عرصه مربیگری شده، کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشته و همین موضوع وی را به عنوان یکی از گزینه‌های جدی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران مطرح کرده است.
با تمام این تفاسیر به نظر می‌رسد در‌ نهایت تا پایان امروز یا نهایتاً پایان هفته جاری تکلیف ادامه یا قطع همکاری با اسکوچیچ مشخص شود و اگر قرار به تغییر اسکوچیچ باشد قطعاً گزینه ایرانی هدایت تیم ملی را در جام‌جهانی عهده‌دار خواهد شد.