علیرضا صمیمی، دروازه‌بان تیم‌ملی فوتسال در سال‌های اخیر در سالروز تولدش با تیم‌ملی خداحافظی کرد.
او در سال های اخیر به خصوص در دوره مربیگری ناظم الشریعه مرد شماره یک تیم ملی فوتسال بود و به افتخارات متعددی دست یافت.  علیرضا صمیمی حضور در سه دوره جام جهانی را به همراه تیم ملی فوتسال تجربه کرد و بیش از ۱۳۰ بازی برای تیم ملی فوتسال انجام داد. او هم چنین در برهه ای به عنوان یکی از هفت دروازه بان برتر فوتسال جهان انتخاب شد. این ها تنها بخشی از افتخارات ملی علیرضا صمیمی است. به این ها باید افتخارات باشگاهی را هم اضافه کرد.
او لحظاتی پیش با انتشار پیامی در صفحه شخصی اش از تیم ملی فوتسال خداحافظی کرد. او نوشت:
بنام خدا
از روزی که فوتسال را به عنوان یک شغل و عشق انتخاب کردم برای نوشتن چنین متنی اندکی استرس و نگرانی داشتم اما مثل همه اهالی ورزش برای آن آماده شدم.
من علیرضا صمیمی فرزند ایران زمین با حضور در لباس مقدس تیم ملی ایران به آرزوهای خود در زمینه های مختلف رسیدم. وقتی سه دوره جام جهانی را تجربه کردم، وقتی نامم در میان هفت گلر برتر دنیا ثبت شد در پیشگاه الهی سجده کردم.
در این سالها که بیش از صد و سی بازی ملی را پشت سر گذاشتم مدیون لطف و محبت مردم، مربیان، همبازیان و اهالی ورزش قرار گرفتم. اکنون که تصمیم به خداحافظی از تیم ملی کشورم را گرفته ام مانند هر ملی پوشی اندوهگین هستم اما می دانستم من باید روزی این تصمیم سخت را بگیرم.
اکنون زمانش رسیده و باید بروم اما در این میان قدردان همه شما عزیزانی هستم که همیشه حامی من بودید. از خانواده ام بابت همه تلخی ها و شیرینی های این سالها سپاسگزارم . در سال روز تولدم این تصمیم سخت را گرفته ام . مردم شریف ایران، بزرگان و عزیزان و بوشهری های بزرگوار  امیدوارم من را حلال را  کنید.
علی رضا صمیمی؛ فرزند ایران زمین – با تشکر