جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / داستان سربازی که ۲۹ سال بعد از جنگ هنوز می جنگید!

داستان سربازی که ۲۹ سال بعد از جنگ هنوز می جنگید!

هیرو اوندا

هیرو اوندا سربازی که تا ۲۹ سال پس از پایان جنگ از دست دشمن فراری بود

یک سرباز ژاپنی به جنگ جهانی دوم پس از تسلیم شدن ژاپن بعد از ۲۹ سال ادامه داد چون نمی دانست جنگ تمام شده است ، ماجرای حیرت آوری که در بخش سرگرمی جالبز جزئیات کاملش را خواهید خواند.

داستان تاثیر گذار سربازی که ۲۹ سال بعد از پایان جنگ جنگید!

هیرو اونادا یک شهروند ژاپنی است که در اصل در شرکت تجاری چینی کار می کرد. او در سن ۲۰ سالگی به ارتش ژاپن پیوست او فورا شغلش را رها کرد و رهسپار ژاپن شد در دوره آموزشی انتخاب شد که در مدرسه به عنوان افسر اطلاعات ارتش آموزش ببیند در این آموزش تخصصی نظامی، او به طور خاص روش های جمع آوری اطلاعات و نحوه انجام جنگ چریکی را آموزش دید او قرار بود در پشت خطوط دشمن مستقر شود ؛در ۲۶ دسامبر ۱۹۴۴اونادا به جزیره لوبانگ در فیلیپین اعزام شد

اونادا سپس با سربازان ژاپنی در این جزیره ارتباط برقرار کرد و اندکی پس از آن جزیره توسط سربازان دشمن مورد هجوم سربازان دشمن قرار گرفت و از کمک به انجام بخشی از دستورها برای انهدام بندرگاه و فرودگاه در میان چیزهای دیگر خودداری کردند این به نوبه خود باعث شد که نیروهای متفقین بر جزیره غلبه کنند و در ۲۸ فوریه ۱۹۴۵ فرود بیایند کمی بعد از فتح جزیره، بقیه سربازان ژاپنی به گروه های کوچکی از ۳ یا ۴ دسته تقسیم شدند و به سمت جنگل حرکت کردند.

هیرو اوندا

هیرو اوندا سرباز وظیفه شناس ژاپنی

اکثر این گروه های کوچک به سرعت کشته شدند آن ها همچنان با استفاده از تاکتیک های جنگی چریکی علیه سربازان دشمن ادامه می دادند . در اکتبر ۱۹۴۵ از نشریه محلی به آن ها رسیدند و گفتند که جنگ در ۱۵ اوت به پایان رسید از کوه پایین بیایید! ” تعداد کمی از افراد این نشریه را به طور گسترده مورد بحث قرار دادند، اما در نهایت تصمیم گرفتند که این تبلیغات متفقین بودند که می خواستند آن ها را وادار به تسلیم کنند.

آن ها احساس می کردند که هیچ راهی وجود ندارد که ژاپن از زمان استقرار آن ها شکست خورده در واقع، این موضوع برای هر کسی که هیچ اطلاعی از بمب های اتمی نداشته باشد، در هیروشیما و ناکازاکی، عجیب به نظر می رسد همچنین، یکی دیگر از بمب ها چند روز قبل از آن شلیک شده بود؛ احساس می کردند که اگر جنگ تمام شده این اتفاق نمی افتاد.

سرانجام، نزدیک پایان همان سال جزیره نشینان محلی که گلوله خورده بودند مورد حمله قرار گرفتند، هواپیمای بوئینگ ب- ۱۷ برشورهایی را در سراسر جنگل پخش کردند این اعلامیه ها به دستور ژنرال به چاپ رسیده بود یک بار دیگر این برشورها را بررسی کرده اند تا صحت آن ها را مشخص کنند در پایان، متن اعلامیه مربوط به روشی که به ژاپن فرستاده خواهند شد، برای آن ها جالب به نظر می رسید؛ اگر ژاپن شکست خورده است … چیزی که آن ها نمی توانند درک کنند و این یک مشکل بزرگ در تمایل آن ها به پذیرش جنگ بود.

اگر ژاپن پیروز می شد، آن ها می آمدند و آن ها را می بردند. ژاپن نمی تواند شکست بخورد پس جنگ هنوز ادامه دارد بنابراین آن ها یک بار دیگر بر این باور بودند که متفقین بیشتر از تاکتیک های پارتیزانی خود خسته شده اند و تلاش می کنند تا آن ها را تسلیم کنند.

وقتی این روش جواب نداد روزنامه در ژاپن پخش شد عکس و نامه از سوی خانواده های سربازان فرستاده و نمایندگانی از ژاپن فرستاده شدند و از طریق بلندگو، از سربازان خواستند تا خودشان را تسلیم کنند در هر موردی که با آن مواجه می شدند، همیشه چیزی مشکوک در ذهن آن ها وجود داشت که باعث می شد آن ها باور کنند که این یک شوخی استادانه توسط نیروهای متفقین بوده است.

ستوان ژاپنی

هیرو اوندا آخرین سرباز ژاپنی جنگ جهانی دوم

سال ها در جنگل سپری شد و این چهار سرباز وظیفه سوگند خوردن دشمن را در هر فرصتی به ستوه آوردند و اطلاعات را به بهترین وجهی که می توانستند جمع آوری کردند. در یک نقطه خاص، هنگامی که بیشتر افراد در لباس غیر نظامی لباس می پوشیدند، آن ها شروع به فکر کردن کردند این هم یک حقه از نیروهای متفقین برای آرام کردن سربازان چریکی ژاپنی است

در اکتبر ۱۹۷۲ پس از ۲۷ سال مخفی شدن یکی از سربازان در طی جنگ با یک گروه گشت فیلیپینی کشته شد ژاپنی ها فکر کرده بودند که او قبلا مرده است فکر نمی کردند که بتواند تا این حد در جنگل زنده بماند اما وقتی جسد او را پیدا کردند، فکر کردن اونادا هنوز زنده است، هر چند که مدت ها پیش اعلام شده بود که مرده است.

سپس ژاپنی ها یک گروه جستجو برای یافتن اونادا در جنگل فرستادند متاسفانه او در پنهان کردن خود با ۲۷ سال تمرین بسیار خوب بود نتوانستند او را پیدا کنند اونادا ماموریت خود را ادامه داد.

سرانجام در سال ۱۹۷۴، یک دانشجوی کالج سوزوکی تصمیم گرفت به آنجا سفر کند و موفق شد این کار را انجام دهد او محل سکونت و اونادا را پیدا کرد .

سپس سعی کرد او را متقاعد کند که با او به خانه باز گردد نپذیرفت فرماندهان نظامی گفته بودند که دیگر اهمیتی برای او نخواهند داشت او حاضر نبود تسلیم شود و باور کند که جنگ تمام شده است تا اینکه آن ها برگشتند و به او دستور دادند که این کار را انجام دهد .

در این مرحله به او اجازه داده نمی شد که به خانه برود باید تسلیم می شد و خود را در اختیار دشمنان قرار می داد او در طول سال ها با استفاده از تاکتیک های چریکی که مسلط شده بود بسیار موفق بود کشتن ۳۰ فیلیپینی و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر و همچنین از بین بردن محصولات مختلف و تقریبا ۳۰ سال دوری از خانه .

اوضاع متفاوت بود و جنگ آن قدر طول کشیده بود، سربازان و مردم هر دو طرف جنگ به خاطر شجاعت و فداکاری به او احترام می گذاشتند در این مورد او بیشتر از یک قهرمان بود او به مدت ۳۰ سال در یک وضعیت فوق العاده زندگی می کرد و برای کشورش مبارزه می کرد باید به آن احترام گذاشت و تلاش او را سپاس گفت.

Hiroo Onoda

بازگشت هیرو اوندا ۲۹ سال بعد از جنگ

گفته های اونادا:

آدم ها هرگز نباید تسلیم شوند من هیچ وقت این کار را نمی کنم چون هرگز نمی خواهم شکست بخورم.

مردان هرگز نباید با زنان رقابت کنند اگر این کار را کنند شکست می خورند. این به این دلیل است که زنان استقامت بیشتری دارند؛ این را مادرم می گفت البته که حق با او بود.

انسان باید همیشه روشنفکر باشد. هر دقیقه از هر روز، به مدت ۳۰ سال، من به کشورم خدمت کردم حتی در این فکر نبودم که آیا این کار چقدر برای من منفعت دارد بلکه تلاشم انجام بهترین در کاری بود که در آن هستم.

بخش سرگرمی جالبز پیشنهاد می کند این جملات غنی سرباز “اونادا” ی قوی را همه ی شما کاربران محترم با نهایت دقت یکبار دیگر بخوانید تا در تمام زمینه های زندگی از استقامت تحسین برانگیز او ایده بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code