زومیت/ نسخه پلاگین هیبرید از پرفروش‌ترین شاسی‌بلند تویوتا برای سال آینده، بهینه‌سازی شده است. راو۴ پلاگین هیبرید ۳۰۰ اسب‌بخار قدرت دارد و مصرف بنزین یک لیتر در ۱۰۰ کیلومتر فراهم می‌کند.
   
راو ۴ و کرولا، پرفروش‌ترین خودروهای تویوتا در بازار جهانی هستند. نسل اول راو۴ در سال ۱۹۹۴ معرفی شد و امروزه با نسل پنجم تولید می‌شود. نسخه پلاگین هیبرید از این کراس‌اور، محصولی نسبتا جدید است که حدود یک سال پیش به سبد تویوتا اضافه شد؛ درحالی‌که مدل تمام‌برقی، بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به تعداد محدود تولید شده بود.

راو۴ پلاگین هیبرید، قدرتمندترین مدل از نسل جدید راو۴ محسوب می‌شود. این خودرو، با ترکیب پیشرانه ۲/۵ لیتری بنزینی ۱۸۳ اسب‌بخار با دو موتور برقی ۵۴ اسب‌بخار روی محورهای جلو و عقب، مجموع قدرت ۳۰۲ اسب‌بخار را فراهم می‌کند. باتری‌های لیتیوم یون در راو۴ پلاگین هیبرید، ۱۸/۱ کیلووات ساعت هستند و در حالت تمام برقی، نهایت سرعت ۱۳۵ کیلومتربرساعت با میانگین شعاع حرکتی ۷۵ کیلومتر (۱۰ کیلومتر بیش از مدل ۲۰۱۹) را ممکن خواهند کرد. مدیران تویوتا ادعا می‌کنند، این خودرو می‌تواند با سرعت ثابت در بزرگ‌راه، نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر مسافت را به‌صورت تمام‌الکتریکی طی کند.

 
آمار عملکرد راو۴ پلاگین هیبرید ۲۰۲۱، فراتر از قدرت پیشرانه برای خریدار، جذابیت دارد. این خودرو با شارژ کامل باتری‌ها، مصرف بنزین را تا یک لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌دهد و تنها ۲۲ گرم در کیلومتر، گاز دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. همچنین سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۶ ثانیه خواهد داشت.

در ظاهر تفاوتی بین نسخه‌ی پلاگین هیبرید و دیگر مدل‌های راو۴ دیده نمی‌شود. این محصول، فقط از نظر فضای مفید در صندوق عقب با حجم استاندارد ۵۲۰ لیتر، کمی متفاوت از راو۴ هیبرید و تمام‌بنزینی است. افزون‌بر این‌ها، امکانات اضافی مثل خروجی برق ۲۵۰ ولت ۱۵۰ وات، سیستم دو دیفرانسیل هوشمند AWD-i، رابط کاربری اپل کارپلی و اندروید اتو، مدیریت از راه دور سیستم تهویه مطبوع با اپلیکیشن MyT، نورپردازی دستگیره‌های بیرونی و نسل جدید حسگرهای ایمنی تویوتا (Toyota Safety Sense) در تمامی نسخه‌های راو۴ پلاگین هیبرید وجود خواهد داشت.

راو۴ پلاگین هیبرید ۲۰۲۱ به‌زودی در قاره‌های مختلف عرضه خواهد شد. این خودرو با نام راو۴ پرایم در امریکا و کانادا، حضور دارد و آستانه قیمت ۳۸ هزار دلار خواهد داشت. قیمت مدل پایه از راو۴ بنزینی تک دیفرانسیل با پیشرانه ۲۰۰ اسب‌بخار در بازار جهانی، ۲۷ هزار دلار است.