جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

تعبیر خواب شعر – خواندن و شنیدن شعر در خواب چه تعبیری دارد؟

اگر در خواب خود شعر خواندن؛ شعر سرودن؛ شاعر یا هرچیزی که مربوط به شعر باشد را دیده اید و می خواهید تعبیر آن را بدانید در این بخش میتوانید تمام آنچه مربوط به تعبیر خواب شعر است را بخوانید.

 

تعبیر خواب شعر
جالبز | دسته سرگرمی – گاهی افراد در خواب خواندن شعر یا شعر گفتن را می‌بینند. جالب است بدانید این خواب نیز دارای تعبیر مخصوصی است. تعبیر خواب شعر از نظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد که در این مقاله سعی کرده ایم تمام آن‌ها را برای خواندن شما گردآوری کنیم؛ پس با ما همراه شوید.

در این مطلب می‌خوانید:

 • تعبیر خواب شعر
 • تعبیر خواب شعر خواندن
 • تعبیر خواب شعر سرودن
 • تعبیر خواب شاعر شدن
 • تعبیر خواب شعر گفتن مرده
 • تعبیر خواب دیدن شاعر
 • تعبیر خواب کتاب شعر

تعبیر خواب شعر

به طور کلی خواندن شعر در خوابتان بیانگر الهام و گفته‌های ایده‌آل است و نشان از این می‌دهد که نیاز دارید خطوط ارتباطی تان را با کسی بهبود بخشید.

تعبیر خواب شعر خواندن

اگر خواب ببینید که اشعار زیادی را می‌خوانید به این معنا است که یک احمق باعث می‌شود شما به دردسر بیفتید. اگر پس از بیداری شدن، شعری که خوانده اید را به یاد آورید، یا موضوع آن در ذهن شما باقی مانده باشد، باید بدانید که این خواب می‌تواند به تلاش درونی شما برای یافتن نوعی تسلی برای بحران‌های عاطفی در زندگی بیداری مرتبط باشد. این خواب از شما می‌خواهد تا با خلاقیت خود، به برون رفت از حالت سوگ و ناراحتی کمک کنید.

اگر خواب بینید که شما شعر می‌خوانید:

۱- شخصی که بسیار مورد علاقه شماست با افکار شرارت بار به شما فکر می‌کند.
۲- نقشه‌های شما عملی می‌شود.
تعبیر خواب شعر خواندن

لوک اویتنهاو می‌گوید:
شعر خوانی در خواب بیانگر وجود مشکلاتی در زندگی واقعی است.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:
اگر ببینی کتاب شعر می‌خوانی، یعنی کاری انجام می‌دهی که به خاطر آن مردم تو را سرزنش و ملامت می‌کنند.

ابن سیرین می‌گوید:
اگر ببینی شعر و افسانه می‌نویسی، یعنی آخرت را کنار می‌گذاری و به کار‌های دنیوی مشغول می‌شوی. اگر در خواب ببینید و بشنوید که دیگران شعر می‌خوانند به این معناست که باید حواستان به حرف مردم باشد، زیرا قرار است مورد قضاوت اشتباه قرار بگیرید. همچنین خودتان نیز باید از قضاوت نادرست بپرهیزید و احتیاط کنید.

تعبیر خواب شعر سرودن

اگر در خواب در حال شعر سرودن از خود هستید یعنی شعر کاملا به شما تعلق دارد به این معنا است که احترام و امتیاز شما در زندگی بالا می‌رود. اگر این شعر معنی و مفهوم مدح یا هجو کسی را داشته باشد به دلیل بدگوئی و سخن باطل گوی است.

اگر کسی دید از مدح مقدسین شعر می‌گفت، دوستدار آنهاست و اگر در مدح فرمانروایی شعر می‌گفت، خواسته‌ای از وی دارد.
اگر کسی را با شعر هجو می‌کرد، نسبت به مردم بی اعتناست و حرف‌های ناروا از وی شنیده می‌شود و دروغ گو و حراف است.

فردین امامی در این باره گفته است: گر ببینی خودت شعرسرایی میکنی نشان دهنده‌ی این باشد که تو و خانواده ات به سبب کار بزرگی شهره‌ای در شهر پیدا خواهید کرد و از شما به نیکی یاد خواهند کرد.

حضرت امام جعفر صادق تعبیر خواب سرودن شعر را بر چند دلیل میبیند: اول فرزند، دوم منفعت، سوم بیماری، چهارم کنیزک، پنجم مال یا خواسته، ششم فرمانروایی کردن، هفتم همت بیننده و هشتم خبر غائب

که هر یک از این‌ها در شرایط و در زمان خاص معنای جداگانه می‌دهد:
مثلا اگر ببینی همسرت شاعر شده به نشانه‌ی آن باشد که تو از او صاحب یک فرزند پسر خواهی شد. اگر دیدی جمع زیادی از مردم به گفته هایت یا نوشته هایت توجه می‌کنند دلیل بر این باشد که به مالی بزرگ دست پیدا میکنی. اگر دیدی در تنهایی تاریکی و انزوا شعر گفتی نشان دهنده آرزو‌ها و اهداف بزرگت باشد.

تعبیر خواب شعر سرودن

تعبیر خواب شاعر شدن

اگر در خواب مشاهده کنید که یک شاعر هستید، در حالی که در واقعیت اطلاعی در این زمینه ندارید، نشان دهنده یک نیروی روانی مرتبط با احساسات و هنر‌های تغزلی است که در زندگی بیداری دست کم گرفته اید. این خواب از شما می‌خواهد تا آزادانه، خلاقیت و ایده‌های درونی خود را بروز دهید.

تعبیر خواب شعر گفتن مرده

به روایت ابراهیم کرمانی:
اگر شخصی خواب ببیند مرده‌ای شعر میگوید و یا شعر می‌نویسید نشانه‌ی یک تشنج و یک حال خراب برای صاحب رویاست. این تشنج می‌تواند عصبانی شدن بی علت، به هم ریختن روحیه و از دست رفتن امید به زندگی باشد.

علامه طباطبایی می‌گویند:
اگر ببینی کسی یا کسانی از تو می‌خواهند که شعر بگویی و این‌ها مرده باشند نشان دهنده‌ی این است که بخاطر یک لحظه غفلت و گم شدن در مادیات دنیا ضرر بزرگی ببینی که جبرانش برایت سخت باشد. اما اگر دیدی مرده خودش با صدای خوش شعر خواند دلیل بر این است که با همسر و فرزندانت وارد یک نزاع خانوادگی می‌شوی.

تعبیر خواب دیدن شاعر

اگر در خواب، با شاعری رو به رو شوید که در زندگی بیداری او را نمی‌شناسید، باید بدانید که او سمبل بخش‌های ناشناخته‌ی شخصیت خودتان است. او سمبل افکار الهام بخش شما در زمینه‌ی خلاقیت و شهود است. همان طور که شعر، نوعی هنر الهام شونده است و در نهایت، نشان دهنده‌ی درونیات فرد، به کمک کلمات و تغزل می‌باشد.
بسیار اهمیت دارد که در حین دیدن این فرد، چه احساسی در شما ایجاد می‌شود و چه واکنشی نشان می‌دهد. این خواب از شما می‌خواهد تا جنبه‌های شهودی شخصیت خود را شناخته و از آن‌ها برای پرورش ایده‌های خلاقانه‌ی خود در زندگی بیداری و در زمینه‌های مختلف استفاده کنید.

دیدن شاعر که مدح و غزل گوید به خواب، به تاویل نوحه گر باشد. اگر شاعر توحید گوید، دلیل دروغ بود.

خالد بن علی بن محد العنبری می‌گوید:
دیدن شاعر در خواب، بر مرد گمراهی دلالت دارد که به آنچه خود می‌گوید، عمل نمی‌کند.

تعبیر خواب دیدن شاعر

تعبیر خواب کتاب شعر

کتاب شعری که در خواب مشاهده می‌کنید، سمبل تجربیات و مهارت‌هایی است که در طول زمان و در مواجهه با اتفاقات مختلف کسب کرده اید. این خواب از شما می‌خواهد تا جنبه‌های مثبت گذشته‌ی خود و دستآورد‌هایی که داشته اید را نیز در نظر گرفته و به هیچ عنوان، آن‌ها را دست کم نگیرید. اجازه ندهید که صرفا یاد فقدان‌ها در شما زنده بماند و باعث شوند که احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید. دیدن نقاط قوت و دست آورد‌های گذشته، مهارتی است که هم اکنون به آن نیاز دارید.

سخن پایانی

امیدواریم از خواندن تعبیر خواب شعر لذت برده باشید و جواب مورد نظرتان را گرفته باشید. در غیر این صورت می‌توانید خواب خود را در بخش نظرات و پرسش‌ها بنویسید و در کمترین زمان تعبیر کامل آن را ببینید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم اگر در خواب خود مفهومی چون آواز خواندن را داشته‌اید، تعبیر خواب آواز خواندن سرود خواندن در خواب چه تعبیری دارد را نیز در جالبز بخوانید.

منبع: ستـــاره

1 دیدگاه برای “تعبیر خواب شعر – خواندن و شنیدن شعر در خواب چه تعبیری دارد؟

 1. ممنون از سایت خوب شما. اگر در خواب بارها بیدار شوم و ببینم این بیت از شعر حافظ در من زمزمه میشه
  در روی خود تفرج صنع خدای کن که ایینه خدای نما می فرستمت
  تعبیر ان چیست
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code