جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

تعبیر خواب سوره قصص – خواندن سوره قصص در خواب چه تعبیری دارد؟

ابراهیم کرمانی در رابطه با تعبیر خواب سوره قصص می‌گوید: اگر ببینی سورۀ قصص را می‌خوانی، دائماً در راه دین و درستی کوشش خواهی کرد. امام صادق(ع) می‌گویند: مال و اموال بسیار به دست می‌آوری. اکنون با ادامه تعبیر خواب سوره قصص با ما همراه باشید.

تعبیر خواب سوره قصص

 

جالبز | دسته سرگرمی –  سوره قَصَصْ بیست و هشتمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء ۲۰ قرآن جای دارد. دلیل نام‌گذاری این سوره به نام «قصص»، پرداختن به داستان‌های مربوط به برخی از پیامبران است. داستان تولد حضرت موسی، ازدواج او با دختر شعیب، مبارزه موسی با فرعون، داستان قارون و بهانه‌های مشرکان مکه برای ایمان نیاوردن به پیامبر(ص) از مطالب سوره قصص است.

 

تعبیر خواب سوره قصص

  • ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی سورۀ قصص را می‌خوانی، دائماً در راه دین و درستی کوشش خواهی کرد. ‌‌‌‌‌
  • امام صادق (ع) می‌فرمایند: مال و اموال بسیار به دست می‌آوری.
  • تعبیرگری می‌گوید: مال و نعمت به دست می‌آوری و همچنین به ذکر خداوند مشغول می‌شوی.

 

هدف از نزول سوره قصص

غرض این سوره وعده جمیل به مؤمنین است؛ مؤمنینى که در مکه قبل از هجرت به مدینه عده اندکى بودند که مشرکین و فراعنه قریش ایشان را ضعیف و ناچیز می‌شمردند، و اقلیتى که در مکه در بین این طاغیان در سخت‏‌ترین شرایط به سر می‌بردند و فتنه‌ها و شداید سختى را پشت سر می‌گذاشتند، خداى تعالى در این سوره به ایشان وعده می‌دهد که به زودى بر آنان منت نهاده و پیشوایان مردم قرارشان می‌دهد، و آنان را وارث همین فراعنه می‌کند، و در زمین مکنتشان می‌دهد، و به طاغیان قومشان آنچه را که از آن بیم داشتند نشان می‌دهد.

 

آیات ابتدایی سوره قصص

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

طسم﴿١﴾

به نام خدا که رحمتش بی‌اندازه است و مهربانی‌اش همیشگی

طاء، سین، میم

تِلْکَ آیَاتُ الْکِتَابِ الْمُبِینِ ﴿٢﴾

این آیات [باعظمت] کتاب روشنگر است.

نَتْلُو عَلَیْکَ مِنْ نَبَإِ مُوسَىٰ وَفِرْعَوْنَ بِالْحَقِّ لِقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ ﴿٣﴾

بخشی از سرگذشت [مهم] موسی و فرعون را برای [عبرت گرفتن] مردمی که ایمان می آورند به حق و راستی بر تو می خوانیم.

إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَهً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ ۚ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ ﴿۴﴾

همانا فرعون [در سرزمین مصر] برتری جویی و سرکشی کرد و مردمش را گروه گروه ساخت، در حالی که گروهی از آنان را ناتوان و زبون گرفت، پسرانشان را سر می برید، و زنانشان را [برای بیگاری گرفتن] زنده می گذاشت؛ بی تردید او از مفسدان بود.

وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ ﴿۵﴾

و ما می خواستیم به آنان که در آن سرزمین به ناتوانی و زبونی گرفته شده بودند، نعمت های با ارزش دهیم، و آنان را پیشوایان مردم و وارثان [اموال، ثروت ها و سرزمین های فرعونیان] گردانیم.

منبع: ستـــاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code