تیم‌های ملی بلژیک و کرواسی در خاک خود، شکست‌های سنگینی را برابر رقبای‌شان متحمل شدند.
جمعه شب در ادامه دیدارهای هفته نخست مسابقات فوتبال لیگ ملت‌های اروپا، کرواسی در گروه نخست از لیگ A میزبان اتریش بود و با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد.
مارکو آرناتوویچ در دقیقه ۴۱، مایکل گرگوریتش در دقیقه ۵۴ و مارسل سابیتزر در دقیقه ۵۷، دروازه شاگردان زلاتکو دالیچ را گشودند.
در دیگر بازی این گروه، تیم ملی فرانسه مقابل دانمارک صف‌آرایی کرد و با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. کریم بنزما در دقیقه ۵۱ موفق به گلزنی شد، اما آندریاس کورنلیوس در دقیقه ۶۸ گل تساوی دانمارک را به ثمر رساند. این پایان کار نبود و کورنلیوس در دقیقه ۸۸ گل دوم را برای شاگردان کاسپر هیولماند به ارمغان آورد.
بلژیک هم در گروه چهارم لیگ A، در خانه خود پذیرای هلند بود و با شکست ۴ بر یک تحقیر شد. استیون برخواین در دقیقه ۴۰، ممفیس دپای در دقایق ۵۱ و ۶۶ و دنزل دومفریس در دقیقه ۶۲ برای لاله‌های نارنجی گلزنی کردند. میچی باتشوایی در دقیقه ۳+۹۰ توانست یکی از گل‌های خورده شیاطین سرخ اروپا را جبران و از سنگینی شکست این تیم کم کند.
در گروه سوم از لیگ C نیز بلاروس با نتیجه یک بر صفر مغلوب اسلواکی شد.
همچنین در گروه اول از لیگ D، لتونی با نتیجه ۳ بر صفر از سد آندورا گذشت و مولداوی در خانه لیختن اشتاین به برتری ۲ بر صفر دست یافت.