اسب بخار/ تیونر داهلر (Dahler) به تازگی از ب ام و سری ۷ تقویت شده ۵۲۰ اسب بخاری خود رونمایی کرده است.

در میان سبد محصولات متنوع ب ام و، سری ۲، ۳ و ۵ را می توان به عنوان نسخه های قدرتمند و اسپرت این شرکت دانست. سری ۷ ب ام و اصولاً به عنوان سدانی لوکس و راحت شناخته می شود، اما اکنون تیونر داهلر به سراغ سری ۷ رفته و قدرت این خودرو را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. ب ام و ۷۴۵Le xDrive داهلر چه از نظر ظاهری و چه از نظر فنی بهبود یافته است. در ابتدا، به بررسی مشخصات فنی این خودرو خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی

داهلر پروسه تیونینگ سری ۷ خود را از قسمت زیر کاپوت این خودرو آغاز کرده است؛ جایی که پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر توربوشارژ جای گرفته است. این پیشرانه در حالت عادی ۲۸۰ اسب بخار قدرت و ۴۴۸ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. با وجود تغییرات انجام گرفته توسط مهندسان تیم داهلر، قدرت پیشرانه اکنون به ۴۰۸ اسب بخار و گشتاور آن به ۵۹۸ نیوتن متر رسیده است.

 افزون بر پیشرانه بنزینی، ب ام و سری ۷ هیبریدی در مدل ۷۴۵Le از یک موتور الکتریکی با ۱۱۱ اسب بخار قدرت و ۲۶۳ نیوتن متر گشتاور (در حالت بیشینه) بهره می برد. در مجموع، قدرت و گشتاور پیشرانه سری ۷ تیونینگ داهلر به ۵۲۱ اسب بخار و ۸۶۰ نیوتن متر افزایش یافته است.

 در نتیجه، نسخه تیونینگ شده از سدان لوکس ب ام و توسط داهلر اکنون از مدل جدید M3 CS با ۵۰۳ اسب بخار قدرت و ۶۴۶ نیوتن متر گشتاور نیز قدرتمندتر شده است. افزون بر بهبود قدرت پیشرانه، تیونر داهلر در سری ۷ ب ام و از سیستم اگزوز فولاد ضدزنگ و سیستم تعلیق اسپرت با قابلیت تنظیم ارتفاع نیز استفاده کرده است.

 ب ام و سری ۷ داهلر از نظر ظاهری نیز به روزرسانی شده است. از جمله ویژگی های جذاب طراحی بدنه می توان به رنگ آبی-بنفش منحصر به فرد، جلوپنجره تیره، قاب متفاوت اگزوزها و رینگ های ۲۲ اینچی فورج آلومینیومی اشاره کرد. این رینگ ها نسبت به نمونه استاندارد خودرو ۳۵ درصد وزن کم تر دارند و با سایز ۲۱ اینچ نیز قابل سفارش هستند.