جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

بیماری هایی که با مدفوع انسان درمان می شوند !!

فواید مدفوع انسان

فواید و توان خارق العاده مدفوع انسان

کاشت مدفوع درمانی است که پزشک مدفوع را از یک فرد سالم به یک فرد دیگر منتقل می کند تا باکتری موجود در بدن را متعادل کند . این پروسه به درمان عفونت های معده و دیگر وضعیت ها کمک می کند . سیستم گوارشی بسته به نوع باکتری مفیدی که دارد ، می تواند مواد مغذی را جذب کند و آن ها را به خوبی استفاده کند.

بعضی از وضعیت ها و آنتی بیوتیک ها هستند که این باکتری های مفید را از بین می برند . کاشت مدفوع یکی از راه های سالم برای مقابله با این شرایط است . نام های دیگر کاشت مدفوع شامل باکتری تراپی و میکروبیوتا می باشد . در این قسمت از سلامت جالبز در مورد چگونگی این نوع درمان صحبت می کنیم و به شما می گوییم که کدام یک از این وضعیت ها درمان خواهند شد.

کشت یا همان کاشت مدفوع چیست ؟

کاشت مدفوع از یک فرد سالم باعث می شود که بدن فرد دریافت کننده باکتری های سالم و مفید را پرورش دهد که می تواند عفونت ها را درمان کند و شدت آن ها را بکاهد .روده انسان باید بین باکتری های مختلف تعادل ایجاد کند . زمانی که این باکتری ها تعادل خود را از دست می دهند ، شخص دچار اسهال و مشکلات روده می شود.

در بعضی از موارد می توانند عفونت ها را در روده درمان کنند و باکتری های مفید را از بین ببرند. درصد بالایی از افرادی که از آنتی بیوتیک استفاده می کنند ، احتمالاً به عفونت های معده نیز دچار هستند که عاملی برای اسهال می باشد و این وضعیت را بدتر خواهد کرد .این آنتی بیوتیک ها همچنین ممکن است باعث مشکلات و آشفتگی های دیگر شود که در این شرایط کاشت مدفوع کمک کننده خواهد بود.

درمان بیماری روده

پزشک در این شرایط فرد اهدا کننده را به دقت از تمام جوانب مورد بررسی قرار می دهد تا مطمئن شوند که مدفوع او سالم است . همچنین بیماری های مختلفی مانند هپاتیت را بررسی می کند. در بیشتر موارد پزشک با کلونوسکوپی این درمان را انجام می دهد.

کولونوسکوپ یک لوله کوچک و منعطف است که داخل مقعد قرار می گیرد و وارد روده شده و قبل از انجام این کار از داروهای بی حسی استفاده می کنند تا درد و ناراحتی توسط فرد احساس نشود.

یکی دیگر از راهبردهای مورد نظر این است که مدفوع مایع را به جای کلونوسکوپی از طریق تنقیه وارد بدن انسان می کنند .کاشت مدفوع در طب سنتی چینی بیش از ۱۷۰۰ سال وجود داشته است.

در گذشته این پروسه شامل نوشیدن مایعات توسط فرد دیگر انجام می شد که ریسک بسیار بالایی همراه داشت اما امروزه تمام تجهیزات و مواد مورد استفاده کاملاً استرلیزه می شوند و احتمالاً خطری فرد را تهدید نمی کند.

فواید مدفوع انسان

موارد استفاده از کشت مدفوع انسان

پزشکان از این درمان برای بهبود بیماری های مختلف استفاده می کنند . مثل کلستریدیوم دیفیسل که هر سال هزار و پانصد نفر را در دنیا می کشد . همچنین می توان از طریق آن التهابات روده را نیز درمان کرد.

این نوع کاشت ها در درمان وضعیت های خطرناک بسیار موثر است . ۷۰ درصد افراد بعد از استفاده از این روش هیچ علائمی ندارند و درمان کلی آن ها حدود ۹۰ درصد احتمال بهبودی را در پیش خواهد داشت.

افراد بعد از انجام این درمان حرکات روده ضعیف تری دارند . البته از این روش به عنوان یک اقدام پیشگیرانه هم استفاده می شود زیرا التهابات موجود در روده می تواند بیماری های بیشتری را به وجود بیاورد . بیماری التهابی روده نیز تا ۷۸ درصد توسط این روش قابل درمان خواهد بود.

همچنین سندروم روده بیقرار نیز توسط این روش درمان می شود که طیف وسیعی از مشکلات گوارشی را به وجود خواهد آورد . البته هنوز تحقیقات در مورد این درمان کامل نشده است اما می تواند تاثیر مثبتی بر سلامت کلی بدن ما داشته باشد و در نهایت طیف وسیعی از مشکلات را درمان کند.

فواید درمانی مهم کشت مدفوع انسان

بعضی از افراد اظهار داشتند که افسردگی و جنون نیز توسط برطرف کردن مشکلات روده نیز برطرف خواهد شد زیرا مشکلات روده ای در توان بدن انسان در جذب و استفاده از مواد مغذی تاثیر گذار است.

همچنین می تواند وضعیت های زیر را درمان کند :

  • دیابت
  • سندروم خستگی مزمن
  • فیبروم
  • چاقی
  • اختلالات مربوط به روحیه مثل افسردگی
  • تب یونجه
  • بیماری مربوط به کبد چرب

درمان دیابت

خطرات و ریسک ها

مطالعات زیادی اظهار دارند که این درمان کاملاً بی خطر است ؛ مخصوصاً اگر از قبل نمونه برداری شده باشد . پزشکان هنوز در مورد امنیت بلند مدت این درمان چیزی نمی دانند اما معمولا آن را یک روش امن اعلام می کنند.

بعضی از افراد ممکن است عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک داشته باشند و در این شرایط بهتر است از این روش استفاده نکنند .مصرف آنتی بیوتیک بعد از این درمان می تواند باعث ایجاد سختی ها و خطرات شود . بنابراین حتما باید در مورد دوز دارو و آنتی بیوتیک با پزشک صحبت کنید.

اگرچه تحقیقات نشان داده است که این روش امن است اما باز هم بسیاری از افراد از انجام آن می ترسند . بعضی از افراد به علت آلوده بودن از این روش هراس دارد و بدشان می آید که مدفوع فرد دیگر وارد بدن آن ها شود اما در هر حال ممکن است که بیماری های مربوط به روده تا حدی پیشرفت کند که خود فرد حاضر به انجام این کار باشد و بر ترس و اضطراب خود غلبه کند.

عوامل خطر که باعث شکست درمان می شوند، شامل موارد زیر هستند:

  • مونث بودن
  • سابقه بستری شدن در گذشته
  • عمل جراحی قبل از کاشت

نکته مهم این است که اگر این درمان شکست بخورد ، باز هم باکتری ها قادر به رشد ، تکثیر و مبارزه با عفونت و بهبود سلامت فرد هستند . البته همه پزشکان در این مورد تخصص ندارند.

بنابراین بسیار مهم است به پزشکی مراجعه کنید که چندین بار این عمل را انجام داده و در آن مهارت کافی دارد و می تواند به شما بگوید که گزینه مناسبی برای این کار هستید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code