جالبز/ مازراتی سال ۲۰۱۹ در شهر مدونا و دقیقا همان جایی که حدود ۸۰ سال است ماشین های اسپرت و سوپراسپرت خود را طراحی می کند، پروژه طراحی یک خودروی متفاوت و منحصربه فرد را آغاز کرد و سرانجام سال گذشته جدیدترین ساخته خود را معرفی کرد.

سوپراسپرت MC20، نهایت تلاش مازراتی برای تولید یک خودروی سوپراسپرت در قرن ۲۱ میلادی است که با الگوبرداری از محصولات فعلی مازراتی و ایجاد نوآوری های جدید در ساخت آن به ثمر نشسته و قرار است که پس از تکمیل پروژه و راه اندازی، رقیبی جدی برای سوپراسپرت های مطرح فعلی در بازارهای جهانی باشد.

مازراتی MC20 طبق گفته شرکت سازنده، مجهز به پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر توربوشارژ است که با مهندسی خوب توانسته حداکثر خروجی قدرت ۶۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۳۰ نیوتن ‌متری بدست آورد و در ادامه با ارسال به چرخ ها، آن را تبدیل به شتاب ۲.۹ ثانیه و حداکثر سرعت ۳۲۳ کیلومتر برساعتی کند.

البته این خودرو در حال حاضر نمونه اولیه بوده و هنوز نسخه نهایی آن راه اندازی نشده است تا در کنار رقبای همتراز خود همچون مکلارن ۷۲۰S، لامبورگینی هوراکان ایوو و… قرار گرفته و عیار واقعی آن در مسابقه درگ سنجیده شود.