شرکت آمریکایی آیکن از تویوتا لندکروزر FJ40 خود که به پیشرانه حجیم و بزرگ ۶.۲ لیتری جنرال موتورز مجهز است رونمایی کرد.

آیکن که یکی از متخصصان مشهور در امر بازسازی و احیای خودروهای مشهور به شمار می‌رود و توجه ویژه‌ای نیز به تویوتا لندکروزر دارد با انتشار ویدئویی به ارائه جزئیات جدیدترین پروژه خود پرداخته است. خودروی موردبحث ما یک دستگاه تویوتا لندکروزر FJ40 مدل ۱۹۷۱ با رنگ بدنه خاکستری راکی مانتین است که در اولین پروژه بازسازی FJ آیکن از همین رنگ استفاده شده بود. ویدئوی منتشر شده از شاسی‌بلند تویوتا شامل بررسی آن و تمرکز روی تغییرات رخ داده است.

یکی از ویژگی‌های برجسته لندکروزر FJ40 کلاسیک آیکن را می‌توان سقف پارچه‌ای آن دانست که علاوه بر ارائه حس تجربه رانندگی آفرود در هوای آزاد باعث کاهش سر و صدا نیز می‌شود. در داخل کابین نیز طراحی جدیدی را برای بخش‌هایی همچون کمربندهای صندلی شاهد هستیم و ترکیب منحصربه‌فرد وینیل اروپایی و آمریکایی روی صندلی‌ها وجود دارد. زیر کاپوت لندکروزر FJ40 آیکن پیشرانه ۶.۲ لیتری LS3 جنرال موتورز نصب شده است. پیشرانه یاد شده با گیربکس ۵ سرعته دستی وارنر AX-15 و جعبه انتقال ۲ سرعته همکاری می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های خودروی موردبحث می‌توان به اکسل‌های جدید، دیفرانسیل‌های دانا با قفل‌های AR و ترمزهای برمبو با دستیار بوست هیدرو اشاره کرد. موارد دیگری نیز وجود دارند که شامل آینه وسط آلومینیوم کاری شده، سپر جلو به همراه چراغ‌های LED قوی و وینچ و سپر عقب جدید خواهد بود. FJ40 آیکن علاوه بر این دارای سوئیچی است که به‌صورت خودکار پله ورود بخش عقب را فعال می‌سازد. همچنین می‌توان کمپرسور هوا با قدرت بالا را نیز سفارش داد. قیمت تویوتا لندکروزر FJ40 آیکن اعلام نشده است اما با توجه به قیمت ۲۳۷ هزار دلاری FJ44 قبلی این شرکت می‌توان گفت با پروژه گران‌قیمتی روبرو هستیم. نظر شما درباره این پروژه بازسازی و احیا چیست؟