جالبز

مجله اینترنتی و سبک زندگی

خانه / این روزها گرم ترین نقطه ی کره ی زمین کجاست ؟

این روزها گرم ترین نقطه ی کره ی زمین کجاست ؟

گرم ترین نقطه زمین

گرم ترین نقطه زمین کجاست ؟

این روزها کره زمین در حال تجربه کردن گرم ترین روزهای سال می باشد که شاید روند همیشگی زندگی را برای هر یک از ما متفاوت کرده باشد و نسبت به گذشته قطعا سخت تر شده است و به همین دلیل طیف کاری نیز می تواند کمی مشکل شده باشد. اما تحمل کردن سرما نسبت به گرما کمی آسان تر می باشد و هیچ چیزی با گرما قابل مقایسه نیست.

آمار نقاط گرم

گرمترین مناطق جهان 

اما با وجود گرمای بیش از حدی که این روزها وجود دارد، تنها به یک نقطه از کره زمین مختص نیست و بلکه تمام نقاط زمین دچار چنین گرمای سوزان هستند و به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی جالبز شما را با گرم نقاط جهان با دمای دقیق و ثبت شده آشنا سازیم. همراه ما باشید.

گرم ترین نقاط جهان

۱- Death Valley / کالیفرنیا

گرم ترین دمایی که تاکنون برای این بیابان در کالیفرنیا ثبت شده است، ۵۶.۷ درجه سانتی گراد در تابستان سال ۱۹۱۳ میلادی بود که در سال ۲۰۱۷ مبزان دمای ثبت شده این منطقه ۴۱.۸ درجه سانتی گراد بود که در سال ۲۰۱۸ میانگین دمای ثبت شده ماهانه ۴۲.۳ درجه سانتی گراد اعلام شد که این آمار موفق به شکست رکورد قبلی ۱۰۰ سال اخیر شد!

۲- El Azizia / لیبی

هنگامیکه دمای این شهر در لیبی در سال ۱۹۲۲ میلادی، ۵۸ درجه سانتی گراد ثبت شد، محققان دمای بدست آمده را کمی اشتباه تصور می کردند و در مقابل گرمای بیش از حد این منطقه، چنین دمایی را پیش بینی نمی کردند. اما دمای این شهر این روزها معمولا بالای ۴۸ درجه سانتی گراد می باشد.

۳- Dallol / اتیوپی

در میان سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۶ میلادی دمای میانگین روزانه این منطقه ۴۱ درجه سانتی گراد ثبت شده بود که به همین دلیل به عنوان گرم ترین نقطه جهان در آن سال ها بود.

۴- Wadi Halfa / سودان

بیشترین دمای ثبت شده در این منطقه، متعلق به آوریل ماه سال ۱۹۶۷ میلادی بود که ۵۳ درجه سانتی گراد ثبت شد و به همین دلیل به عنوان گرم ترین منطقه کره زمین ثبت شد.

گرم ترین نقطه کره زمین

۵- دشت لوت / ایران

آمارگیری دشت لوت توسط ماهواره های هوایی بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ میلادی با حداکثر دمای ۷۰.۷ درجه سانتی گراد ثبت شد.

گرم ترین نقاط

گرم ترین نقطه ایران

۶- Timbuktu / مالزی

این شهر در جنوب غربی صحرای بزرگ آفریقا قرار دارد که به همین دلیل  بیشترین دمای ثبت شده برای این منطقه ۴۹ درجه سانتی گراد ثبت شده است.

۷- Kebili / تونس

یالاترین میزان رکورد ثبت شده برای این منطقه ۵۵ درجه سانتی گراد می باشد و متوسط دمای ثبت شده ۴۰ درجه سانتی گراد می باشد.

۸- بندر ماهشهر / لیبی

با توجه به شاخص گرما، بالاترین دمای ترکیبی این منطقه ۷۴ درجه سانتی گراد در ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی ثبت شد که این روزها دارای دمای ۵۱ درجه سانتی گرادی می باشد.


گرم ترین نقطه اروپا کجاست؟!

داغ ترین دمای ثبت شده در اروپا متعلق به ۱۰ ژوئیه ۱۹۷۷ میلادی در آتن می باشد که دمای ۴۸ درجه سانتی گرادی ثبت شد. تابستان سال جاری یعنی ۲۰۱۹ میلادی، فرانسه با شکست رکورد قبلی خود،دمای ۴۵.۹ درجه سانتی گرادی را تجربه کرد که این به خودی خود منجر به آتش سوزی های عظیمی در بیش از ۶۰۰ هکتار زمین شد.


گرم ترین نقطه کره زمین کجاست؟

گرم ترین نقاط کره زمین

بیابان دره مرگ

بیابان ” El Azizia ” بیشترین رکورد را در میان بیابان های کره زمین را با دمای ۵۸ درجه سانتی گراد را به نام خود کرده است. اما گرم ترین نقطه جهان در حال حاضر با دمای ۵۶.۷ درجه سانتی گراد در ۱۰ ژوئیه ۱۹۱۳ میلادی در ” Death Valley ” کالیفرنیا می باشد که این منطقه در حال حاضر گرم ترین نقطه جهان طبق آمار گینس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code