نگران آینده

منطقی ترین راه حل برای شما که نگران آینده ای

آینده ممکن است گاهی ترسناک و گیج کننده به نظر برسد. با این حال زندگی در زمان حال جاری است و اگر یاد بگیریم که چطور از آن حداکثر استفاده را ببریم و در مسیر اهدافمان تلاش کنیم؛ دیگر ترسی از آینده نخواهیم داشت. اگر میخواهید بدانید که چطور از سردرگمی در مراحل بعدی زندگی مان جلوگیری کنیم، در این قسمت از جالبز قصد داریم چند راه حل آسان برای غلبه بر گیجی و نگرانی نسبت به آینده را با شما به اشتراک بگذاریم، پس با ما همرا باشید.

درک کنید که ندانستن اشکالی ندارد

تردید و ندانستن چیز بدی نیست. این بخشی از زندگی است و ما باید آن را بپذیریم و یاد بگیریم با آن زندگی کنیم. نیازی نیست بدانید فردا چطور خواهد شد. آنچه شما دارید همین امروز است، پس روی آن تمرکز کنید، از آن نهایت استفاده را ببرید و اجازه بدهید زندگی تصمیم بگیرد که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

به جریان طبیعی اعتماد کنید

نه تنها گاهی اوقات باید اجازه دهید هر چیزی مسیر طبیعی خودش را طی کند، بلکه باید یاد بگیرید که با آن ها پیش بروید و اعتماد کنید که کائنات می‌داند چه چیزی برای تان مناسب تر است. این کار به شما آرامش می دهد و دیگر آشفته نخواهید بود.

خوشحال بودن

از تصور بدترین چیزی که می تواند رخ دهد، دست بردارید

اینجاست که ندانستن در مورد آینده چیز خوبی است، زیرا احتمال این که شرایط خوبی در انتظارتان باشد، هم وجود دارد. اجازه ندهید منفی بافی، تردید ها و ترس از شکست شما را از زندگیتان باز دارد و آن ها را از ذهن تان دور کنید.

به لحظه حال برگردید

ذهن آگاهی را تمرین کنید و با رها کردن گذشته و آینده آگاهانه و در لحظه زندگی را شروع کنید.

به قول سهراب، “زندگی آب تنی در حوضچه اکنون است”. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از آن لذت ببرید، کارهایی که دوست دارید را انجام دهید، در کنار افرادی باشید که به آن ها اهمیت می دهید و زمان تان را صرف کار های معناداری کنید که آخر و عاقبت دارند.

عمل گرا شوید

فکر کردن بیش از حد چه سودی دارد؟ این کار فقط باعث می ‌شود که امروز زمان تان برای انجام کار هایی که شما را به هدف تان نزدیک می کنند را از دست بدهید. یک کاری بکنید، مهم نیست چقدر کوچک باشد.

بنشینید و بنویسید که می ‌خواهید زندگی‌تان چگونه باشد، چند هدف برای خودتان تعیین کنید و آنها را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید. برنامه ریزی کنید، ضرب الاجل تعیین کنید و ببینید که برای رسیدن به آن به چه چیز هایی نیاز است. در این صورت می‌دانید که هر روز چه کاری باید انجام دهید و تردید و نگرانی را با عمل جایگزین خواهید کرد.

برنامه ریزی کردن

خوش بین باشید

هر چیزی در آینده ممکن است، پس چرا خوش بین نباشیم که اتفاقات بزرگی در راه است؟ اگر از شرایط فعلی تان راضی هستید، روی رسیدن به اهداف تان کار می کنید، از امروز لذت می برید و به روند طبیعی اتفاقات اعتماد داشته و نسبت به آینده مثبت نگاه کنید.

آمادگی داشته باشید

با آماده بودن هم می توان بر سردرگمی غلبه کرد. یاد بگیرید که چطور از خودتان و همین طور زمان، پول و زندگی تان مراقبت کنید. صبر و پشتکار می خواهد، اما ارزشش را دارد.

از فرصت های پیش آمده استقبال کنید

آینده با چیز های جدید و ناشناخته ای همراه است و این می تواند ما را بترساند؛ اما اگر از منظر دیگری به مسائل نگاه کنیم این طور نیست. اگر از منطقه راحت زندگی شخصی و حرفه ایتان خارج شوید و فرصت های جدیدی که سر راهتان قرار می گیرند را با آغوش باز بپذیرید، ممکن است که آن ها همان چیزی باشند که مسیر زندگی تان را تغییر خواهند داد که این ترس از آینده را کم خواهد کرد.

استقبال از فرصت ها

لذت ببرید

هیچ وقت نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. همیشه با کسانی که شما را می خندانند؛ وقت بگذرانید و از کسانی که شما را ناراحت می کنند، دوری کنید. جسورانه و ماجراجویانه زندگی کنید، ادبیات انگیزشی بخوانید، کمدی تماشا کنید، بازی کنید، مهارت ‌های جدید بیاموزید و هر کاری که دوست دارید را انجام بدهید.

مهم تر از همه اینکه حین انجام همه این کارها، لذت ببرید

اگر همه این ها را انجام دهید، زمانی برای گیج شدن، شک یا ترس نخواهید داشت؛ زیرا حواس تان پرت کار هایی است که از آن ها لذت می برید و در عین حال در مسیر رسیدن به هدف تان هم هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *