مهر/  آزیتا حاجیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به مناسبت سالروز تولدش در موزه سینما حضور پیدا کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با حضور آزیتا حاجیان در موزه سینما تاریخ شفاهی وی که شامل کودکی، نوجوانی، نحوه آشنایی و ورود به سینما و ناگفته هایی از همکاری اش با سایر هنرمندان است، ضبط شد.

«دزد عروسک ها»، «سفر جادویی»، «اوینار»، «دایان باخ»، «راز گل شب بو»، «راه افتخار»، «آدم برفی»، «روبان قرمز»، «موج مرده»، «شمعی در باد»، «معادله»، «باغ فردوس پنج بعد از ظهر»، «خط فرضی»، «محیا»، «دیوار»، «خواب زمستانی»، «سایه ها»، «تاکسی نارنجی»، «لاله»، «ماه در جنگل»، «زیر سقف دودی»، «کیمیا»، «نجلا»، «سال های دور از خانه» از جمله فیلم ها و سریال هایی است که آزیتا حاجیان در آن ها نقش آفرینی کرده است.

آزیتا حاجیان برای فیلم سینمایی «روبان قرمز» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر شده است.

گفتگوهای تاریخ شفاهی موزه سینمای ایران شامل مصاحبه با پیشکسوتان و صاحب نظران سینمای ایران است و تاکنون تعداد زیادی از هنرمندان جلوی دوربین موزه سینمای ایران قرار گرفته اند.

به مناسبت زادروز این هنرمند بخش هایی از گفتگوی مفصل وی برای اولین بار منتشر شد. این ویدئو هم برگرفته از  مصاحبه های اختصاصی و دیده نشده موزه سینمای ایران «تاریخ شفاهی» می باشد.