فارس/ دستیار وزیر دفاع آمریکا گفته پنتاگون هنوز به جمع‌بندی قطعی درباره دلایل انفجار بندر بیروت دست نیافته است.

«جاناتان هافمن» دستیار وزیر دفاع آمریکا گفته که پنتاگون هنوز به جمع‌بندی قطعی درباره انفجار بیروت نرسیده است.
هافمن در این باره گفت: «ما در مورد [علت] انفجار بیروت به هیچ جمع‌بندی قطعی نرسیده‌ایم. ما شاهد اطلاعات مختلفی بوده‌ایم که نمایان شده‌اند.»
این اظهار نظر هافمن در حالی مطرح شده که بلافاصه بعد از انفجار مهیب بندر بیروت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، این انفجار را ناشی از یک حمله وحشتناک دانست. 
برخی از مقام‌های آمریکایی روز گذشته، چهارشنبه بر خلاف موضع‌گیری دونالد ترامپ گفتند شواهدی مبنی بر اینکه انفجار بیروت نتیجه وقوع حمله بوده باشد وجود ندارد.
شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز به نقل از این مقام‌ها که اشاره‌ای به نام آنها نشده نوشته در حال حاضر اعتقاد بر این است که این انفجار به احتمال زیاد در اثر رویداد تصادفی ایجاد شده است.
پیش از این مقام‌های وزارت دفاع آمریکا هم در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان ادعای ترامپ را رد کرده بودند.
مقام‌های پنتاگون درباره اظهارنظر ترامپ گفتند: «نمی‌دانیم ترامپ از چه چیزی صحبت کرده است.»
یک مقام پنتاگون گفت: «اگر نشانه هایی از این مساله بود آمریکا فورا تدابیری برای حفاظت از کارکنان و نیروهای خود در منطقه اتخاذ میکرد اما هیچ دستوری تاکنون صادر نشده است.»
عصر روز سه‌شنبه، انفجار مهیبی در بندر شهر بیروت، پایتخت لبنان رخ داد. این انفجار ناشی از منفجر شدن همزمان ۲ هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم بود و بر اساس ویدئو‌های منتشر شده از آن ابتدا انفجار کوچک و سپس انفجار شدیدی رخ داده است.