رابطه عاطفی

اشتباهاتی که رابطه عاطفی را با شکست مواجه میکند

رابطه عاطفی خوب برای سلامت جسم و روحتان مفید است و باعث احساس امنیت، تجربه عشق، قدرت و آرامش می شود.برای همین است که بیشتر آدم ها دنبال یک رابطه پردوام هستند. اما یافتن این رابطه و یا حفظ آن خیلی کار ساده ای نیست.اگر می خواهید یک رابطه عاطفی خوب برقرارکنید باید از انجام این اشتباهات که درباره آن توضیح می دهیم صرف نظر کنید.

اشتباهات رایج در یک رابطه عاطفی

ممکنه اشتباهاتی رو در رابطه عاطفی مرتکب بشین که حتی خودتون هم ازش خبر ندارین. این اشتباهات ناشناخته ممکنه باعث شکست رابطه تون بشه. پس به این لیست یه نگاهی بندازین .

عدم حضور در کنار او :

حمایت و پشتیبانی کلمات درست تری هستن، منظورمون این نیست که باید حضور فیزیکی داشته باشین. حمایت عاطفی بیشتر از حضور فیزیکی اهمیت داره. همسرتون باید مطمئن باشه که شما طرفش هستین و در هر شرایطی ازش حمایت میکنین حتی اگه اشتباه احمقانه ای انجام داده باشه .

شما منطقی بودین:

بعضی اوقات درک همسرتون میتونه سخت باشه، چون در این مواقع نشانه ها دقیقا معنی خاصی نمیدن. پس وقتی همسرتون بدون هیچ دلیلی عصبانی میشه، دلش میخواد تا شما درکش کنین و بدونین که اگه سرتون داد زده از روی عصبانیت واقعی نبوده و فقط احساساتی شده، نیازی نیست که با این شرایط به طور منطقی برخورد کنین .

رابطه عاطفی

با اشتباهات رایج در یک رابطه عاطفی آشنا شوید

احساسی بودن:

درسته که مردها مثل زنان زیاد احساساتی و حساس نیستن، اما بهتره تا جایی که میشه سعی کنین که همسرتون رو درک کنین. مردها بیشتر دوست دارن همه کارها رو درست کنن، اما بعضی اوقات فقط کافیه به جای تلاش برای حل کردن مسائل و مشکلات، به حرفای همسرتون گوش بدین. در برخی شرایط خانم ها به دنبال راه حل نیستن، فقط یه گوش شنوا میخوان .

قدردان باشین:

بیشتر مردها وقتی حرف قدردانی به میون میاد کاملا از خودشون راضی هستن. اما گاهی لازمه که به خاطر تلاشهای همسرتون در انجام هر کاری ازش تشکر کنین .

 رابطه عاطفی

آشنایی بااشتباهات رایج در یک رابطه عاطفی

بهش بگین که براتون مهمه:

حتما به همسرتون بگین که توی زندگی شما اهمیت خاصی داره . عدم اذعان به نقشش توی زندگیتون، همسرتون رو حسابی ناامید میکنه .

برای شاد کردن طرفتان، باید خود واقعی تان را تغییر دهید.

همه ما وقتی با فرد جدیدی آشنا می شویم کمی تغییر می کنیم. برای اینکه نامزدمان دوست دارد مجبور به تماشای فوتبال می شویم و یا چند ماه گیاهخوار می شویم چون طرفمان سال هاست که گیاه خوار است. مشکل زمانی ایجاد می شود که متوجه شوید برای راضی کردن او باید هسته وجودی خودتان را تغییر دهید.

ویرجینیا گیلبرت، مشاور خانواده و ازدواج ، می گوید، «اگر می بینید مجبورید ارزش ها، اعتقادات و حتی طرز لباس پوشیدن تان را بخاطر طرف مقابلتان تغییر دهید، بدانید که مشکلی وجود دارد. اگر مجبورید همه کلماتی که می خواهید به زبان بیاورید را چندبار ویرایش کنید و همه رفتار و اعمالتان را بارها و بارها ارزیابی کنید، فقط به این دلیل که تصور می کنید طرفتان می خواهد به شما نمره دهد، دست از این رابطه بکشید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *