کیف پول هوما علاوه‌بر بهره‌مندی از امکانات کامل یک کیف پول دیجیتالی، در دیگر اپلیکیشن‌ها نیز با استفاده از SDK هوما، قابل استفاده خواهد بود.

مدتی‌پیش بود که اسنوا پردازش صوتی به زبان فارسی را به تلویزیون‌های خود اضافه کرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت علاوه بر افزودن دستیار صوتی به سیستم عامل جدید خود، در سکوت خبری و با همکاری آپ (پلتفرم پرداخت آنلاین)، کیف پولی دیجیتالی را نیز به همراه آن عرضه کرده است.

کیف پول‌های دیجیتالی عموماً به‌دلیل تسهیل روند خرید درمیان کاربران محبوبیت دارند؛ زیرا دیگر نیازی به وارد کردن دوباره و دوباره مشخصات کارت اعتباری نخواهد بود. اسنوا نیز برای افزایش تمایل کاربران به استفاده از تلویزیون هوشمند برای خرید اینترنتی، به توسعه کیف پولی دیجیتال با نام «هوما» پرداخته است تا علاقه‌مندان بتوانند حتی از تلویزیون به‌راحتی و با زدن چند کلیک خرید اینترنتی خود را انجام دهند.

علاوه‌براین کاربران می‌توانند از کیف‌پول دیجیتالی یادشده برای خرید اشتراک سرویس‌های آنلاین استفاده کنند یا حساب‌های کاربری خود را شارژ کنند؛ پرواضح است که امکان خرید نرم‌افزار یا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای برای فروشگاه‌های نرم‌افزاری ایرانی نیز وجود خواهد داشت.

اسنوا همچنین با فراهم کردن SDKهای موردنیاز برای توسعه‌دهندگان، امکان افزودن کیف‌پول به برنامه‌ها را نیز به‌وجود آورده است. بنابراین توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های ایرانی می‌توانند تنها با صرف مدت‌زمانی کوتاه، پشتیبانی از کیف‌پول دیجیتالی اسنوا را به اپلیکیشن خود اضافه کنند.

اسنوا snowa

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، اسنوا کیف‌پول جدید خود را با همکاری آپ توسعه داده است؛ اما بازیگر دیگری نیز در توسعه این سرویس با نام استارتاپ «هوما» نقش داشته است. هوما پلتفرمی برای سیستم‌های خانگی مانند تلویزیون به حساب می‌آید که درحقیقت پوسته‌ای شخصی‌سازی‌شده و ایرانیزه‌شده از اندروید TV به‌شمار می‌رود.

مقاله‌ی مرتبط:

درواقع تلویزیون‌های اسنوا برای هوشمند شدن از پلتفرم هوما استفاده می‌کنند و اسنوا با همکاری دو شرکت یادشده دیگر موفق به توسعه پلتفرمی شده که در‌حال‌حاضر در دیگر محصولات داخلی یافت نمی‌شود. علاوه‌بر امکانات مالی، کیف‌پول دیجیتال هوما پروموشن‌ها و تخفیف‌های اسنوا را نیز به مشتریان نمایش خواهد داد؛ بنابراین کاربران نیازی به بررسی روزانه آفرها نخواهند داشت.

درحال‌حاضر امکان شارژ کیف پول وجود ندارد اما طبق اعلام اسنوا در آینده‌ای نزدیک امکان شارژ نیز فراهم خواهد شد. همچنین احتمال یکپارچه‌سازی کیف‌پول با هوش‌مصنوعی اسنوا در آینده نیز وجود دارد؛ بنابراین احتمالاً کاربران بتوانند از این طریق و تنها با یک دستور ساده آن هم به زبان فارسی، خریدی اینترنتی را انجام دهند.