ایرنا/ منابع یمنی عصر پنجشنبه گزارش دادند، براساس آمار اولیه منابع رسمی، حمله ائتلاف متجاوز سعودی به استان “الجوف” واقع در شمال یمن بیش از۲۰ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، منابع محلی یمنی گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی در جنایتی دیگر، بیش از ۲۰ زن و کودک قبیله “المعاطره” در شهرستان‌های “خب” و “الشغف” استان الجوف را قتل عام کردند.
براساس گزارش این منابع محلی، جنگنده‌های ائتلاف سه خودروی حامل غیرنظامیان در منطقه “شعب احراض در شهرستان “خب والشغف” را هدف قرار دادند.

هنوز شمار دقیق کشته و زخمی‌ها اعلام نشده است.

نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی روز سه‌شنبه نیز با بمباران استان ضالع واقع در جنوب یمن چهار غیرنظامی را کشتند و هشت نفر دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.
عربستان با همراهی امارات و چندین کشور عربی و همکاری آمریکا در ۶ فروردین ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی، حمله به یمن را آغاز کرد اما ظرف بیش از پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

از این رو کارشناسان مسائل منطقه معتقدند دلیل اصلی حمله ائتلاف عربی سعودی به یمن، با هدف تسلط بر منابع غنی نفتی این کشور صورت گرفته است؛ حمله‌ای که تاکنون موجب کشته شدن دهها هزار یمنی و ویرانی این کشور شده است.