حتما از حرکات طعنه‌آمیز برخی از مردم در جهت تحقیر محصولات خودرویی ساخت داخل، چیزهایی را در فضای مجازی دیده‌اید. اما این حرکات، گویا صرفا در فضای مجازی روی داده و در فضای عملی، اتفاقات دیگری رخ می‌دهد!

شاید صف‌های میلیونی برای خرید خودرو، تضادی با جملات قبلی داشته باشد؛ اما می‌توان آن را باتوجه به شرایط اقتصادی و گپ قیمتی، توجیه کرد. ولی اصلی‌ترین مسئله متضاد، شاید صف‌ها و درخشش چشم‌های برخی از مردمان کشورمان در چهارمین دوره نمایشگاه خودرو تهران بود که برای دیدن و سلفی گرفتن با پژو ۲۰۶ تیپ ۳ مجهز به سقف شیشه‌ای و مخصوصا پژو ۲۰۷i اتوماتیک MC شادمان بودند؛ خدا را شکر به که حداقلی‌ها رضایت داریم…

اما همین پژو ۲۰۷i اتوماتیک MC که امروزه به ۲۰۷ کلاه قرمزی معروف شده، گویا چند روزیست که برخی از نسخه‌های آن، تحویل مشتریان و ثبت‌نام کنندگان گردیده است.

متاسفانه برخی از افراد سودجو و دلال، قیمت‌گذاری این نسخه از ۲۰۷i را در بازار آزاد، حتی بالاتر از تارا اتوماتیک انجام داده‌اند. یکی از دلایل آن، باور داشتن برخی بر واردات قطعات این خودرو از فرانسه، بدلیل عرضه آن با لوگو پژو می‌باشد!!! جز علامت تعجب، نمی‌توان حروف و کلمات دیگری نوشت…

براساس آخرین قیمت های اعلامی در پلت‌فرم‌های خرید و فروش خودرو در فضای مجازی، پژو ۲۰۷i مولتی کالر قیمتی در بازه ۵۶۰ الی ۶۵۰ میلیون تومان داشته و قطعا هم مشتری پیدا نخواهد شد.

مشخصات
پژو ۲۰۷i مولتی کالر اولین نسخه از خانواده ۲۰۷ است که با موتور TU5 پلاس و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک DAE به بازار عرضه می‌شود. البته قرار است تا بزودی نسخه سقف شیشه‌ای پژو ۲۰۷i نیز با همین مشخصات به فروش برسد. پیشرانه TU5 پلاسی که در این خودرو نصب گردیده، با پیشرانه خودروهای تارا دنده‌ای و اتوماتیک، رانا پلاس ۶ دنده دستی و… یکسان است. این موتور با حجم حدودی ۱.۶ لیتر و باتوحه به تنفس طبیعی بودن، توانایی تولید ۱۱۳ اسب بخار، قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر، گشتاور را دارد. لازم به ذکر بوده که گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک DAE پژو ۲۰۷i دو رنگ، با جعبه دنده خودروهای تارا اتوماتیک و دنا پلاس اتوماتیک یکسان می‌باشد.

در رابطه با تغییرات ظاهری نسخه مولتی کالر در مقایسه با نسخه سقف فلزی هم می‌توان به سقف و اسپویلر قرمز رنگ درب صندوق، غربیلک فرمان چرمی دو رنگ قرمز و مشکی، قطعات دکوراتیو روی داشبورد، صندلی ‌های پارچه‌ای دو رنگ، نشان ۲۰۷ روی پشت سری صندلی‌های جلو، قاب دستگیره‌های داخلی، گردگیر دسته دنده با دوخت قرمز، زه درب‌های جانبی به صورت قرمز رنگ، دستگیره‌های جانبی قرمز، قاب دور چراغ های مه‌شکن جلو قرمز، قاب آینه‌های جانبی قرمز، قاب چراغ پلاک عقب قرمز، رینگ مشکی و شبکه هواکش روی در موتور قرمز اشاره نمود.

از امکانات رفاهی و ایمنی مهم این خودرو، می‌توان به موارد ذیل، اشاره نمود:

سیستم کروز کنترل
دو کیسه هوای ایمنی مخصوص راننده و سرنشین جلو
آینه های جانبی برقی همراه با گرمکن و راهنما
مولتی مدیا و مانیتور لمسی به همراه دوربین دید عقب
فرمان برقی
ادوات کنترلی سیستم صوتی برروی فرمان
غربلیک فرمان چرمی و روکش پارچه ای چند رنگ صندلی ها
رینگ های آلومینیومی مشکی رنگ همراه با رنگ قرمز کالیبر ترمز
سنسورهای هشدار دهنده موانع در قسمت عقب خودرو
چراغ های روز (دی لایت)
تریم دو رنگ کابین
تهویه مطبوع اتوماتیک مجهز به نمایشگر
و…